Sveicināti Strenčos!

Alternatīvais ceļš Gaujas dabas takā

30.08.2021.Gaujas dabas taka ir iecienīta atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un ļoti saistošs tūrisma objekts ūdens un dabas tūristiem.

Tā sākas pie Strenču krācēm un vijas gar Gaujas krastu garām brīvdabas estrādei, koka skulptūru parkam, tālāk metot līkumu līdz dzelzsbetona tiltam pār Gauju. Tālāk, ceļa otrā pusē, taku vienā pusē ieskauj Gauja, bet otrā - Mīlestības vēris.

Šobrīd ir uzsākti dzelzsbetona tilta pārbūves darbi, kas ilgs līdz pat nākamā gada septembrim. Tā kā tilts sadala taku divās daļās, tuvākajā laikā takā tiks uzstādītas norādes zīmes par alternatīvo ceļu, lai apietu būvdarbu vietu.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju diena

09.08.2021.
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām 21. augustā aicina uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienu. Ceļotāju dienas laikā atrodi un izvēlies sev interesantus un piemērotus pasākumus - pārgājienus, izzinošas ekskursijas, foto orientēšanās, vides izziņas darbnīcas.

➡️ Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties pasākumā "Velo - foto orientēšanās ar uzdevumiem Salacgrīvas pilsētā!".

➡️ Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs aicina piedalīties pasākumā "Kūdrā".

➡️ Alojas administrācijas tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties orientēšanās spēlē "Salaca - Latvijas pērle";

➡️ Biedrība "Esam Jērcēniem" aicina piedalīties pasākumā "Egleszaļā diena".

➡️ Mazsalacas tūrisma informācijas centrs Ceļotāju dienas ietvaros aicina piedalīties "Rūjas krasta takas izpētes ekspedīcijā";

➡️ Savukārt, Ceļotāju dienas noslēdz Alojas administrācijas TIC ar pārgājienu "Iepazīsti un izbaudi Salacas upes krastu un apkārtnes burvību".

Plašāk par pasākumu lasi šeit.

Atdzims Ziemeļvidzemes ainavas noklusētie stāsti

06.08.2021.
Ainava ir pilna ar dažādām cilvēku darbības pēdām, kas tiek dēvētas par kultūras mantojuma objektiem. Bet cik daudz mēs protam tās pamanīt un izprast to nozīmi? 🧐

Gaujas kultūrvēsturiskajā takā joprojām iespējams iepazīties ar vēsturisku notikumu un darbu lieciniekiem. Dažādi objekti stāsta par mežsaimniecības vēsturi, senām robežām un ceļiem, akmens krāvumiem. Pie objektiem izvietoti stendi ar informāciju latviešu, igauņu un angļu valodās.

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumu tiks atjaunoti sabojātie un vairs neeksistējošie informācijas stendi, kas atrodas AAA "Ziemeļgauja" teritorijā.

Plašāk par projektu lasi šeit.

Takas karte meklē šeit.

Egleszaļā diena

06.08.2021.Pasākums ģimenēm ar bērniem Jaunjērcēnu parka teritorijā. Kopīga ģimeniska darbošanās „Meža universitātes” fakultātēs, iegūstot zināšanas par dabu - kokiem, dzīvniekiem, putniem, vidi ap mums.

Kopīga picu gatavošana, cepšana un ēšana, iegūstot jaunas prasmes un zināšanas par picu gatavošanu kopā ar picu gatavošanas lietpratēju „Jautrā Pica”.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta.

Piedalies Valmieras novada apceļošanas akcijā "Savējo stāsti"!

04.08.2021.
Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5. augusta līdz 31. oktobrim norisināsies īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.

Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.

Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski šeit.

Plašāk par akciju lasi šeit.

Ceļš uz UNESCO mantojuma sarakstu turpinās

28.07.2021.Biedrība “Gaujas plostnieki” ir saņēmuši prieka vēsti - sešu valstu (Austrijas, Čehijas, Latvijas, Polijas, Spānijas un Vācijas) kopīgās nominācijas “Plostnieku amata prasmes” pieteikums ir saņemts UNESCO un 2022. gadā tiks izskatīts jautājums par tā pievienošanu UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajam sarakstam.

Iepazīsties ar nominācijas pieteikumu, fotogrāfijām un visu valstu kopīgo filmu šeit.

(c) Vladimirs Brjunins

Stāvizrāde 'VIENREIZ JAU VAR!'

26.07.2021.Baiba Sipeniece-Gavare jau šo svētdien aicina uz stāvizrādi "Vienreiz jau var!" Strenčos!

01.08. no plkst. 14.00 būs iespēja veikt Covid-19 bezmaksas testu. Obligāta pieteikšanās zvanot pa tālruni +371 28123123 jebkurā laikā! Biļetes pēc testa veikšanas varēs iegādāties uz vietas Strenču brīvdabas estrādē.

Vakara veldzi nesteidzīgi baudi Jērcēnu pusē!

15.07.2021.Dodies pastaigā un apskati Jērcēnmuižas kompleksu, kas veidots 19. gs. otrajā pusē. To ieskauj Jaunjērcēnu parks, kur, ja būsi vērīgs, iespējams, pamanīsi kādu reti sastopamu augu vai putnu!

Spēku un enerģiju smelies pie Kaņepju ozola, kas, starp citu, ir otrs resnākais ozols Latvijā un Baltijā.

Uzkāp putnu vērošanas tornī pie Sedas purva dīķiem - pavēro un ieklausies apkārt notiekošajā!

Dodies braucienā ar sup un sagaidi saulrietu pašā purva vidū! Purva dīķos supot ļauts dēļus nomājot Z/S Laidavas.

Top Valmieras novada tūrisma akcija

13.07.2021.Valmieras novada kolēģi aktīvi darbojas, lai jau drīzumā tu varētu apceļot Valmieras novadu un dzirdēt interesantus cilvēkstāstus no savējiem!

Un kas to lai zina - varbūt tieši tu iegūsi galveno balvu - tūristu klases velosipēdu no Veikals Eži!

Dodies pastaigu maršrutā pa Strenčiem un ieraugi tos caur 20. gs. cilvēka acīm!

13.07.2021.
Strenči ir pilsēta, par kuras ikdienu, svētkiem un cilvēkiem laikā no 20. gadsimta sākuma līdz 70. gadiem liecības vēsturei saglabājuši Strenču fotogrāfi Dāvis Spunde un viņa mācekļi. 2004. gadā bijušajā Spundes fotodarbnīcā tika atrasta kolekcija ar vairāk nekā 11 tūkstošiem foto attēlu negatīviem uz stikla platēm, kas nu atrodas Latvijas fotogrāfijas muzeja krājumā. Tikai neliela daļa no tiem pieejama plašai sabiedrībai digitālā formā portālā Zudusī Latvija.

Taču 14 fotogrāfijas, kurās redzami Strenči, piemēram, Rīgas ielas bruģēšana, baļķu sastrēgums Gaujā, Ugunsdzēsēju iela pirms 1944. gada septembra ugunsgrēkiem u.c., apskatāmi ikvienam, jo Strenču pilsētvidē tapusi pastāvīga brīvdabas foto ekspozīcija “Divi gadsimti vienotā rakursā”, kur Spundes fotoattēli ar nelielu aprakstu ir izvietoti tā, lai šo pašu ainavu varētu apskatīt mūsdienās un salīdzināt, kā tā laika gaitā mainījusies.

Maršruta garums: ~4km

Maršruta veids: apļveida

Dodies piedzīvojumā!

09.07.2021.Šajā nedēļas nogalē dodies nelielā piedzīvojumā pa Strenčiem un uzzini jaunus faktus par plostniecību!

Dodies uz ➡️ www.travitious.com/strenci, lai uzzinātu plašāk!

Pa ceļam apskati jauno brīvdabas estrādi, nofotografējies pie jaunākajām koka skulptūrām un apskati otru vecāko dzelzsbetona tiltu Latvijā, kas unikāls ar tā segumu - to klāj betons, bruģis un koks.

Tiks uzlabota tūrisma infrastruktūra Gaujas dabas takā

06.07.2021.
Lai aizsargātu un saglabātu Gaujas piekrastes biotopu, šogad tiks izbūvēta kvalitatīva tūrisma infrastruktūra Gaujas dabas takā. Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Jaunu tūrisma infrastruktūras objektu izveide Gaujas dabas takā” ietvaros tiks izbūvētas kāpnes Gaujas piegultnes vaļņa šķērsošanai, lai nokļūtu uz takas objektu - Dravas ozolu un uzstādīts apmeklētāju skaitītājs.

Dravas ozols, kas glabā liecības par dravošanu - tā stumbrā ir dobums, kas senāk pielāgots bišu turēšanai - ir viens no savdabīgiem kokiem, kas apskatāms, apmeklējot dabas taku. Taču, lai līdz tam nokļūtu, nākas pieveikt stāvu Gaujas piegultnes valni, kas mēdz būt slidens, īpaši mitrā laikā, kā arī turpat nelielajā grāvī lietus un palu laikā krājas ūdens, kas apgrūtina nokļūšanu līdz ozolam. Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos augšup un lejup pa valni, tiks izbūvētas kāpnes ar margu, kas vienlaikus nodrošinās arī dabai draudzīgu pārvietošanos.

Gaujas dabas taka ir iecienīta kā vietējo iedzīvotāju pastaigām, tā arī dabas tūristiem. Lai uzskaitītu un regulētu apmeklētāju plūsmu dabas takā, tiks iegādāts un uzstādīts automatizēts apmeklētāju skaitītājs. Tā uzstādīšana būs nozīmīgs ieguldījums, jo līdz šim apmeklētāju skaitu takā varēja nojaust tikai pēc novērojumiem. Ilgtermiņā tas sniegs iespēju sekot līdzi pārmaiņām par cilvēku pārvietošanos un skaita dinamiku (piemēram, mēnešiem/dienām/stundām), ko ietekmējusi, piemēram, infrastruktūras izveide, pasākumi u.tml., kā arī iegūtos datus varēs izmantot turpmākā plānošanā un apsaimniekošanas pasākumu īstenošanā.

Projekta kopējās izmaksas ir 9 206,67 EUR, no tiem 8 286,00 EUR Latvijas vides aizsardzības fonda finansējums un 920,67 EUR pašvaldības ieguldījums. Projektu plānots īstenot līdz 2022. gada aprīlim.

Baiba Sipeniece – Gavare izsludina stāvizrādes «Vienreiz jau var» vasaras tūri

05.07.2021.
Šovasar vairāku Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēs, kā arī uz t/c «Domina Shopping» autostāvvietas jumta norisināsies TV un radio ētera personības Baibas Sipenieces – Gavares stāvizrādes «Vienreiz jau var».

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs, Strenču kultūras centrā (Baznīcas iela 2, Strenči) un Strenču apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (Rīgas iela 7, Strenči).

Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošu dokuments vai apliecinājums par negatīvu testu.

Alekša tirdziņš

02.07.2021.

Fotokonkurss “Mana pirmā diena Valmieras novadā”

30.06.2021.
Jau rīt, 1. jūlijā, Valmieras novada iedzīvotāji aicināti veidot kopīgu sveicienu un radīt vēstures liecības, iemūžinot fotogrāfijās savu pirmo dienu Valmieras novadā un piedaloties fotokonkursā “Mana pirmā diena Valmieras novadā”.

Plašāk lasi šeit.

TIC darba laiks svētkos

22.06.2021.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas

05.06.2021.
📣 Ceļotāj, ja vēlies sestdienā vai svētdienā saņemt zīmodziņu akcijas bukletā, lūgums pieteikties vismaz dienu iepriekš pa tālruni 64715667!

Strenču novada TIC darba laiks:

Pirmdiena 8.00-12.00; 12.30-18.00

Otrdiena-ceturtdiena 8.00-12.00; 12.30-16.30

Piektdiena 8.00-12.00; 12.30-15.00

Sestdiena-svētdiena BRĪVS

Plašāk par Ceļotāju dienām lasi šeit.

Dodies autofoto orientēšanās piedzīvojumā!

14.06.2021.Tūrisma Attīstības Biedrība (vietnes Ceļveži.lv veidotāji) rīko autofoto orientēšanās spēli “Ceļojumi iedvesmo!”, kas notiks sestdien, 3. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00.

Dalībnieku uzdevums būs apmeklēt tūrisma objektus un tajos konkrētā vietā nofotogrāfēties.

Plašāk par piedzīvojumu lasi šeit.

Vairāki simti dziedātāju Saulgriežos skandēs Gadsimta garāko līgodziesmu

14.06.2021.
21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs „Gadsimta garāko līgodziesmu”, ko jau sesto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un pat kontinentiem.

No 7. līdz 18. jūnijam līgošanas procesu ievadīs raidījumu cikls „Ielīgošana”, kurā notiks sazināšanās ar „Gadsimta garākās līgodziesmas 2021” dalībniekiem, izklāstīti latviskie līgošanas rituāli un tradīcijas. Raidījumi Latvijas Radio 2 ēterā skanēs plkst. 17.15, plkst. 17.45 un plkst. 18.15.

Plašāk lasi šeit.

Jāņu tirdziņš

07.06.2021.19. jūnijā no plkst. 9.00 – 13.00 Strenču tirgus laukumā aicinām uz Jāņu tirdziņu gan tirgot gribētājus, gan pircējus!

Tūrisma akcijā #AtklājVidzemi aicina iepazīt mazāk zināmas vietas un to īpašos stāstus

03.06.2021.
📣 Vidzemes plānošanas reģions uzsāk šī gada tūrisma akciju #AtklājVidzemi, rosinot caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu līdz novembra beigām sadarbībā ar pašvaldībām jauns stāsts un jauna ierosme ceļojumam.

Pirmais stāsts jau rīt – 3. jūnijā – grupā Atklāj Vidzemi!

🤩 BŪS ARĪ BALVAS

🎒 Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti – pārgājienu mugursoma un dāvanas no garās distances pārgājienu maršruta Mežtaka - Forest trail.

ℹ 👉 Akcija norisinās grupā Atklāj Vidzemi.

PIEVIENOJIES UN UZ TIKŠANOS VIDZEMĒ!

Izdota Militārā mantojuma tūrisma brošūra ar karti

31.05.2021.Šovasar ceļotājus aicina iepazīt vietas, kurās risinājušies Latvijas un Igaunijas vēsturē svarīgi notikumi laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā. Apmeklētājiem atvērtas vairāk kā 300 militārā mantojuma vietas Latvijā un Igaunijā - muzeji, nocietinājumi, militārais aprīkojums, takas, bunkuri, cīņu vietas, militāras pilsētas, infrastruktūra, piemiņas vietas.


Klajā laista jauna ceļojumu karte, kurā ietvertas 150 interesantākās militārā mantojuma apskates vietas Latvijā un Igaunijā. Starp tām ir gan lieli un labiekārtoti bijušie militārie objekti ar plašu ekspozīciju un gida stāstījumu, gan arī objekti dabā - kauju vietas, ierakumi un mežabrāļu bunkuri, kuru apmeklējumu var apvienot ar pastaigām mežā un dabas takās.


Elektroniskās kartes meklē šeit.

Koka skulptūru parks nu kļuvis par 4 skulptūrām bagātāks

31.05.2021.

15. maijā pie Strenču brīvdabas estrādes norisinājās Koka skulptūru meistarklase. Dienas garumā bija iespējams vērot meistaru darbu un skulptūru veidošanas procesu. Meistarklasē piedalījās Luīze Linde, Guntis Priedīte, Gints Puriņš un Guntars Briedis. Jāpiemin, ka visi dalībnieki savu artavu Koka skulptūru parkam ir devuši arī iepriekšējos gados, radot jaunas skulptūras.

Vakarpusē, kad skulptūras bija pabeigtas, ikvienam bija iespēja tās aplūkot un nobalsot par, viņaprāt, trīs interesantākajām un skaistākajām skulptūrām. Ņemot vērā komisijas vērtējumu, kā arī skatītāju balsojumu, tās tika sarindotas 1., 2., 3. un 4. vietā:

  1. vieta - skulptūra "Lapsēns", autors Guntis Priedīte;

  2. vieta - skulptūra "Lielais loms", autors Gints Puriņš;

  3. vieta - skulptūra "Ūdensroze", autors Guntars Briedis;

  4. vieta - skulptūra "Tā, kas Gaujas straumi izturēja", autore Luīze Linde.

Foto skaties: ieej.lv/skulpturas

Velomaršruti Valmieras pusē

27.05.2021.Nedaudz lietainais laiks netraucē traukties pa dzīvi tā, ka mati vējā plīvo! 🚴‍♀️ Lai dabas enerģija uzlādētu ikvienu aktīvās atpūtas entuziastu, mēs – Ziemeļvidzemes pērle – esam sagatavojuši idejas dažādu garumu, dabas ainavu un sarežģītības pakāpju velomaršrutiem topošajā Valmieras novadā!

Ieskaties, plāno un tiekamies maršrutos ej.uz/VelomarsrutiValmierasPuse 💪🔥

Fotoorientēšanās "Parku pērles Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā"

24.05.2021.
🌳No šodienas līdz 31. maijam piedalies fotoorientēšanās aktivitātē, uzzinot un iepazīstot, cik daudz un dažādu parku atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā.

Karte ar parkiem ZBR pieejama šeit.

Fotoorientēšnās uzdevumu lapa pieejama šeit.

Plašāk par akciju lasi šeit.

Ceļojot ievēro visas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības!

Dodies piedzīvojumā!

15.05.2021.

VisitStrenči sagatavojis maršrutu pa Strenčiem, kas ļaus atklāt, iespējams, vēl nezināmus faktus par plostniecības tradīcijām Gaujas plostnieku galvaspilsētā.

Brauc ciemos, dodies uz travitious.com/strenci un sāc piedzīvojumu!

Atjaunots plosta makets Strenčos

12.05.2021.“Laika zobs” bija skāris tranzītielas malā novietoto plosta maketu, kas tika uzstādīts par godu Strenču pilsētas iegūtajam Starptautiskās plostnieku pilsētas statusam. Šobrīd tas ir atjaunots un atkal priecē ikvienu garāmbraucēju un gājēju, atgādinot, ka šajā pilsētā ļaudis ciena, godā un turpina koka plostu pludināšanas tradīciju. Strenču pilsētas viesi atkal aicināti uzkāpt uz plosta maketa un iejusties plostnieka lomā!

Lauku partnerība “Ziemeļgauja” izsludina pieteikšanos tradicionālajam mazo projektu – pasākumu konkursam

05.05.2021.
Lauku partnerība “Ziemeļgauja” izsludina pieteikšanos tradicionālajam mazo projektu – pasākumu konkursam. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2021. gada 4. jūnijs.


Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt vietējās kopienās iecienītu ikgadēju pasākumu rīkošanu, kā arī jaunu tradīciju pasākumu iedibināšanu biedrības “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA” teritorijā, viena projekta īstenošanai piešķirot finansējumu ne vairāk kā 150 EUR apmērā.

Konkursa nolikumu meklē šeit.

15. maija vakarā dosimies pastaigā gar Gauju!

05.05.2021.Virzienā no Gaujas plostnieka skulptūras līdz pludmalei 15. maijā no plkst. 18.00 līdz 22.00 notiks “pop – up” tirdziņš MULTIMĀKSLA. Latvijas radošās personības iepazīstinās ar saviem unikālajiem meistardarbiem, kurus varēsi arī iegādāties.

No plkst. 21.30 līdz 24.00 MUZIKĀLĀS STRŪKLAKAS par godu Gaujas plostniekiem vērosim no Lielās peldētavas.

Gaujas plostnieki sola, ka Gaujas krastā piestās arī plosts.

Esi atbildīgs un, apmeklējot pasākumu, ievēro visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

Sofijas tirdziņš

29.04.2021.15. maijā no plkst. 9.00 – 13.00 Strenču tirgus laukumā aicinām uz Sofijas tirdziņu gan tirgot gribētājus, gan pircējus!

Esi atbildīgs un ievēro visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

WiFi piekļuves punkti

27.04.2021.

Ja Strenčos redzi šādu plāksni, zini, ka šeit pieejams bezmaksas Wi-Fi. Lai pieslēgtos internetam, izvēlies WiFi tīklu ar nosaukumu “WiFi4EU”.


Wi-Fi punkti izveidoti WiFi4EU iniciatīvas ietvaros.

Tiks atjaunots brīvdabas plosta makets

26.04.2021.Uz Gaujas plostnieku sietā plosta iespējams uzkāpt reizi gadā - Gaujas plostnieku svētku laikā. Tomēr, ja nesanāk izmantot šo izdevību, atbrauc uz Strenčiem, uzkāp un iejūties plostnieka lomā uz brīvdabas plosta maketa pilsētas centrā. Tas tuvākajā laikā tiks atjaunots!

Sācies mežu ugunsnedrošais laika posms

26.04.2021.
No šodienas noteikts meža ugunsnedrošā laikposma sākums visā valsts teritorijā.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā jāievēro visas ugunsdrošības prasības mežā, kas noteiktas 19.04.2016. MK noteikumu nr. 238 „Ugunsdrošības noteikumi” 13.10. daļā. Plašāk lasi šeit.


(c) Dodies.lv


Izsludināta draudžu pieteikšanās "Baznīcu nakts 2021" norisei

22.04.2021.

⛪️ Šogad, 29. maijā, kristīgās kultūras notikumā „Baznīcu nakts 2021” aicina draudzes iesaistīties ar baznīcu zvanu skaņām, dievkalpojumiem un video translācijā skatāmiem pasākumiem. Tā kā notikums iecerēts sestdienā, Baznīcu nakts rīkotāji aicina draudzes rast iespēju atvērt dievnamus individuāliem apmeklējumiem arī pa dienu. Organizatori cer, ka pagarinot pasākuma kopējās norises laiku, cilvēkiem būs iespējams iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās, atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām. Draudžu pieteikšanās notiks līdz šā gada 10. maijam.


Plašāk par pasākumu lasi šeit.

Atver kafejnīcu savas mājas pagalmā!

21.04.2021.
Vai proti uzburt vasaras idilli, dilli ceļot goda vietā? Vai varbūt buberts burbuļu vieglumā ir tavs meistarstiķis? Vai tavas kūkas ļauj aizsprukt no ikdienas un lūko pēc svētkiem? Vai biezzupā paukšķ dārza garša un veselība?

Vai vari iztēloties, ka tevis pagatavotais ir kafejnīcu piedāvājumā? 7. un 8.augustā to būs iespēja piedzīvot! Tad dažādās vietās topošajā Valmieras novadā kafejnīcas atvērsies māju pagalmos. Varbūt arī tavā? Iespējams, tieši šī pieredze Tev ļaus pārvērst savu ēdiena gatavošanas vai viesu uzņemšanas vaļasprieku par pamata nodarbošanos nākotnē. Kļūsti par šefpavāru un piedalies Māju kafejnīcu dienās! Pasākumā piedalīties aicināti arī jau esošie ēdināšanas pakalpojuma sniedzēji (kafejnīcas, restorāni u.c.). Pieteikšanās līdz 20.maijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Plašāk par Māju kafejnīcu dienām lasi šeit.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas

14.04.2021.
📢 Jau šajā nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar vietējām pašvaldībām organizē Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas, kas iesāks aizraujošu reģiona apceļošanas akciju pavasara un visas vasaras garumā, piedāvājot iespēju iepazīt dabas un kultūrvēstures mantojumu.

Akcijas bukletu lejupielādē šeit vai saņem kādā no tūrisma informācijas centriem.

Iegriezies arī VisitStrenči un tiec pie zīmodziņa!

Plašāk lasi šeit.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina!

14.04.2021.
LNKC izsludina pieteikšanos divu nemateriālā kultūras mantojuma semināru ciklam ar norisi 29.04. un 07.05. tiešsaistē, platformā "Zoom".

29.04. pl.10.00 - 14.00 varēs uzzināt par labo praksi nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un pēctecības nodrošināšanā, par sadarbību un jauniem izaicinājumiem.

07.05. pl.10.00-14.10 turpinot nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas tēmu, otrajā seminārā īpaša uzmanība tiks veltīta projektu rakstīšanas praktiskajai pieredzei.


Pieteikšanās elektroniski līdz 25.04.2021. ŠEIT.


Plašāk lasi: ieej.lv/nkmseminari

Balso par kultūras projektiem Vidzemē

12.04.2021.📢 Vidzemes plānošanas reģions aicina līdz 25. aprīlim balsot par konkursam “Vidzemes kultūras programma 2021” iesniegtajiem projektiem. Ar balsojuma rezultātiem tiks iepazīstināta projektu vērtēšanas ekspertu komisija. Balsot iespējams vietnē http://balso.vidzeme.lv, kur var iepazīties ar visiem šogad konkursam iesniegto kultūras projektu aprakstiem. Balsot var ikviens iedzīvotājs no 16 gadu vecuma.

‼️ Ar savu balsi atbalsti projektus, kas tiks realizēti Strenču novadā:

• "Tārpeja uz 20. gs. sākuma laiktelpu Strenčos";

• "Skroderu dienas no Vasaras Saulgriežiem līdz Adventam";

• "Kultūrvides mantojuma saglabāšana un popularizēšana Valmieras novadā".

Plašāk lasi šeit.

Nominācijas "Plostnieku amata prasmes" virzība

09.04.2021.
Latvija UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajam sarakstam kopā ar piecām valstīm nominējusi plostnieku amata prasmes. Šo multinacionālo nominācijas iesniegumu, ietverot tajā Gaujas plostnieku amata prasmes, jau ir parakstījušas visas sešas valstis, tostarp Latvija, Austrija, Čehija, Polija, Spānija un Vācija, un tas ir iesniegts UNESCO sekretariātam Parīzē tālākai izskatīšanai.

Plašāk lasi šeit.

Laivu noma Strenčos

08.04.2021.

Strenču laivas veiksmīgi pārziemojušas un nu gatavas uzņemt laivot gribētājus.

P.S. Vari jau rezervēt savu laivošanu arī vasarai!


Sazinies pa tālruni 29763523!

Mežtakai jauns ceļvedis

30.03.2021.🥳 Ir izdots Mežtakas ziemeļu daļas pārgājienu ceļvedis, kas domāts dažāda garuma pastaigu un pārgājienu plānošanai un īstenošanai skaistākajos mežu apvidos Mežtakā – marķētā pārgājienu maršrutā, posmā Rīga–Tallina.

👉Ceļvedis elektroniskā formātā lejupielādējams Mežtakas mājaslapā.

Bet, ja vēlies šo „grāmatu” iegūt savā īpašumā, jāseko facebook.com/meztaka informācijai – drīzumā sekos konkursi, kur ceļvedis būs viena no balvām.

Plašāk par jauno ceļvedi lasi šeit.

"LVM GEO MOBILE" lietotnei jauns dizains

30.03.2021.

LVM GEO Mobile lietotne piedzīvojusi krasas vizuālas un tehnoloģiskas pārvērtības! Jaunā lietotnes versija (3.0.0) pieejama iOS, Google Play un Microsoft Store veikalos.


Līdz ar jauno versiju ieviesti šādi uzlabojumi:

📱 jauns dizains un uzlabota lietotāja saskarne;

📱 saskarnes daudzvalodu atbalsts (LV, RU, EN);

📱 attēlu galerija pie tūrisma objektiem;

📱jauns autentifikācijas risinājums darbam ar uzņēmuma datiem;

📱citi uzlabojumi koordināšu un darba uzdevumu sadaļā.


Lejupielādē vai atjauno lietotni un plāno savus pavasara piedzīvojumus dabā!

Par jauno versiju vairāk lasi šeit.

Rūda tirdziņš

25.03.2021.
17. aprīlī no plkst. 9.00 – 13.00 Strenču tirgus laukumā – RŪDA TIRDZIŅŠ.


Tirgošanās – bez maksas.

Aicinām pieteikties līdz 15. aprīlim plkst. 16.00, tālr. 26373938; 64715657 (Zaiga)


Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

Latvija UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajam sarakstam kopā ar 5 valstīm piesaka plostnieku amata prasmes

24.03.2021.

Latvija UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajam sarakstam kopā ar Austriju, Čehiju, Poliju, Spāniju un Vāciju nominējusi plostnieku amata prasmes.

Šodien, 24.martā, multinacionālas nominācijas iesniegumu no Latvijas puses, ietverot tajā Gaujas plostnieku amata prasmes, parakstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis, platformā Zoom klātesot Strenču novada domes priekšsēdētājam Jānim Pētersonam, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretārei Baibai Moļņikai, biedrības “Gaujas plostnieki” pārstāvjiem un valdes loceklim Ivo Laktiņam, un tradicionālās kultūras pētniecei Ievai Vītolai.

Plašāk lasi šeit.

"Atvērtās dienas laukos 2021" - pagarināta pieteikšanās līdz 26. martam

19.03.2021.
❗️ Pieteikšanās "Atvērtajām dienām laukos 2021" TURPINĀS! ❗️

⏰ "Atvērtās dienas laukos" šogad plānotas 10.-13. jūnijā! Protams, vadoties pēc situācijas valstī, iespējamas izmaiņas, bet gatavosimies labākajam scenārijam.

📝 Lauku tūrisma uzņēmēji aicināti pieteikties līdz 19. martam aizpildot elektronisku PIETEIKUMA ANKETU: https://forms.gle/uMem5EqHwHsjh8zu6

🏠 Aicinām ikvienu lauku tūrisma uzņēmēju pievienoties šim pasākumam: naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. ❗️ Šobrīd plānots, ka katrā saimniecībā pasākums būtu jāorganizē ārā, lūdzu, ņemiet to vērā piesakoties.

ℹ️ "Atvērtās dienas laukos" ir Latvijas lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus - laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī atpūsties un izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos. 👉Sīkāka informācija: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1104

Pasākumu organizē LLTA "Lauku ceļotājs" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA (LIAA Tūrisma departaments).

Valmiera iesaistās pasaules lielākajā cilvēku foto projektā

11.03.2021.
“INSIDE OUT” ir pasaules lielākais un visaptverošākais cilvēku foto projekts ar mērķi mainīt pasauli. No Ekvadoras līdz Nepālai, no Sanfrancisko līdz Palestīnai un pat Arktikai – dažādās vietās projektā iesaistītie cilvēki dalās ar savu foto portretu un stāstu, kļūstot par publiski aplūkojamu mākslas darbu. Sabiedriski nozīmīgajā foto projektā iesaistās arī Valmiera. Kādā īpašā vietā pilsētā būs izstādīti lielformāta foto portreti. Kas tajos atainots, būs iedzīvotāju ziņā, jo par mākslas darbu ir iespēja kļūt ikvienam.

Plašāk lasi šeit.

Jauna tīmekļvietne nemateriālajam kultūras mantojumam

08.03.2021.Darbību sākusi jauna tīmekļvietne www.nematerialakultura.lv, ar kuras starpniecību turpmāk noritēs jaunu vērtību pieteikšana Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam.


Jaunajā vietnē arīdzan iespējams iepazīties ar NKM sarakstā jau iekļautajām vērtībām, kā arī skatīt nozares dokumentus. Tās saturs tiks regulāri papildināts ar aktuālo informāciju NKM aizsardzības un attīstības jomā.


“Šo vietni esam gaidījuši kopš Nacionālā nemateriālās kultūras mantojuma saraksta tapšanas sākuma 2017. gadā,” stāsta LNKC Nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere. “Ļoti nopietni strādājām pie tā, lai pieteikumu sagatavošanas un iesniegšanas process vietnē būtu salīdzinoši vienkāršs un tehniski skaidri strukturēts, lai pieteicēji rakstīšanas gaitā varētu ērti saņemt ekspertu konsultāciju.”


Vairāk: ieej.lv/nkm

Izsludina "Vidzemes kultūras programmu 2021"

0303.2021.Kultūras projektu īstenotāji!


Vidzemes plānošanas reģions no šodienas līdz 31. martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021”.


Konkursā šogad tiks sadalīts finansējums - 141 000 euro apmērā.


Plašāka informācija: ej.uz/VKP-2021

Aicinām kopīgi veidot ”Puķu dārzu” no puķu rūķiem!

02.03.2021.

Hei, hei! Strenču novada Kultūras centrs, gaidot pavasari, aicina kopīgi veidot ”Puķu dārzu” no puķu rūķiem!

Iesaisties arī Tu!

Mades tirdziņš

02.03.2021.Aicinām tirgotājus un pircējus uz Mades tirdziņu 20. martā no plkst. 9.00 – 13.00 Strenču tirgus laukumā.

Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

📌Tirgošanās – bez maksas. Aicinām pieteikties līdz 18. martam plkst. 16.00, tālr. 26373938; 64715657 (Zaiga)

Izvēlies pastaigu vietu topošajā Valmieras novadā!

22.02.2021.Šobrīd nevaram iedomāties savu dzīvi bez došanās dabā un kāju izlocīšanas ainaviskās dabas takās!


Lai iedvesmotu apmeklēt mazāk zināmas pastaigu vietas Ziemeļvidzemē, Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču pašvaldību tūrisma speciālistiem apkopojis idejas 5, 15 un 30 kilometru garām pastaigām topošajā Valmieras novadā!


Vairāk šeit.

Strenču novada bibliotēkas aicina uz izstādēm!

19.02.2021.

Strenču pilsētas bibliotēkā apskatāma mākslinieka Leona Sevastjānova ceļojošā gleznu izstāde. Mākslinieks savu popularitāti ieguva uzgleznojot Jaunklidža bibliotēku-saieta namu. Šī glezna ceļo līdz un būs apskatāma arī Strenču pilsētas bibliotēkā.

Mākslinieka saknes ir Trikātā, ilgus gadus dzīvojis Jērcēnos, un tagad darbi top Kocēnu novada Rubenē.

Jaunklidža bibliotēkā-saieta namā apskatāma izstāde ”Reālisms un fantāzija”.

Apskatāmi gleznojumi uz zīda no Valkas Mākslas studijas.


Laipni gaidīti, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus!

Smuidras tirdziņš

29.01.2021.Aicinām tirgot gribētājus un pircējus uz Smuidras tirdziņu 20. februārī Strenču tirgus laukumā.

Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

2020.gada tūrisma sezonas apskats

25.01.2021.
Strenču novada tūrisma informācijas centrā 2020. gadā klātienē apkalpoti 55 tūristi, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā 2019. gadā. Savukārt, Jērcēnmuižā viesu skaits nedaudz pat audzis. Kopā ar gidu muižu, tās parku un Medību namu izstaigājis un interesantus stāstus klausījies 241 viesis. Tikpat vai pat vairāk cilvēki, kā novērots, Jērcēnmuižas kompleksu un netālu esošo Kaņepju dižozolu apmeklējuši arī individuāli. Sedas kultūras namu un kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju apmeklējuši aptuveni 200 cilvēki, bet Jaunklidža saieta namā viesojušies 42 cilvēki -salīdzinoši ar 2019. gadu apmeklētāju skaits ir samazinājies abās vietās.


Vasaras sākumā tika atjaunots marķējums Gaujas dabas takā (oranžs, zils).Vasarā pabeigta arī garās distances pārgājiena maršruta Mežtaka marķēšana (balts-oranžs-balts), kas Strenču novadā vijas pa Gaujas dabas taku un Gaujas kultūrvēsturisko taku. Kā 2020. gadā, tā arī pašlaik esam novērojuši, ka būtiski pieaugusi cilvēku interese doties dabā. Tāpēc aicinām iedzīvotājus un viesus būt atbildīgiem un ievērot distanci dabas takās!


Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija ir sākusi darbu pie Sv. Jēkaba ceļa izveides Latvijā – Kurzemē tas jau ir nomarķēts, bet Vidzemē vēl top. Maršruts tā gājējus vedīs arī cauri Strenču novadam. Šogad plānots sākt darbu pie šī posma marķēšanas, lai tuvākajā laikā tas būtu nomarķēts visā Latvijas teritorijā.


Atbalsta konkursa iedzīvotāju iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli 2020” konkursa ietvaros Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas teritorijā tika uzstādīti 3 vēsturisko fotogrāfiju stendi, papildinot brīvdabas foto ekspozīciju “Divi gadsimti vienotā rakursā”, un 2 informācijas stendi, kuros atspoguļota Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas vēsture un šodiena (arī angļu un krievu valodā), tā pilnveidojot Strenču pilsētā publiski pieejamo kultūrvēsturiskās un tūrisma informācijas infrastruktūru. Paldies projekta īstenotājiem!


Vasarā norisinājās divas tūrisma akcijas – sadarbībā ar Valmieras TIC “Iepazīsti savējos!”, kuras ietvaros aicinājām apceļot Valmieru un tās apkārtējo novadu interesantākās vietas, un Strenču TIC organizētā akcija “Pamāj Strenču novadam!”, kuras ietvaros aicinājām apmeklēt Strenču novadā gan labi zināmus, gan vēl neatklātus tūrisma objektus. Paldies visiem, kuri iesaistījās!


Lai veicinātu Gaujas plostnieku amata prasmju saglabāšanu un tālāknodošanu, un popularizētu Gaujas plostnieku tradīciju, ar “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu tika organizēta meistarklase “Plosta siešana”. Ikviens interesents bija aicināts, kā piedalīties meistarklasē, tā arī klausīties bijušā kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētāja Māra Anša Mitrevica atmiņu stāstos par plostniecību.


Jāpiemin, ka kopš vasaras draugu kompānijām, ģimenēm, makšķerniekiem - visiem, kuriem patīk rāmi plūst pa upi, nu ir lieliska iespēja iznomāt laivas arī Strenčos.

Ziemas prieku baudīšana Strenčos

19.01.2021.
Kārtīga ziema nav iedomājama bez pozitīvu enerģiju pārpilnas atpūtas pie dabas. Viens no ierastākajiem un aizraujošākajiem veidiem, kā aktīvi atpūsties ziemā, ir došanās slēpot. Šie sportiskie ziemas prieki pieejami arī pie mums, Strenču novadā. Tas ir iespējams, pateicoties slēpošanas entuziastam JĀNIM ZVEJNIEKAM, kurš brīvprātīgi izveidojis slēpošanas trasi Slāžu mežā. 100 m pirms Trikātas krustojuma Slāžu pieturas tuvumā braucot no Strenčiem iegriezt slīpi pa labi mežā. Apmēram pēc 600-700 m labā pusē pie ceļa noteikti ieraudzīsiet trasi.


Savukārt sporta un atpūtas uz ledus cienītājiem pie Strenču pamatskolas pieejami 2 ledus laukumi, kurus, kā ik gadu aprūpē AIVARS KALNIŅŠ. Ja vienu no laukumiem aizņēmuši hokeja entuziasti, tad otrs ir pieejams ģimenēm ar bērniem.


Paldies ziemas sportisko aktivitāšu entuziastiem Aivaram Kalniņam un Jānim Zvejniekam no sabiedrības un personīgi no Strenču novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pētersona!


Būsim atbildīgi un atpūtīsimies, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus!

Konkurss noslēdzies!

07.01.2021.
Strenču novada dome decembra nogalē aicināja radīt svētku sajūtu kopā, izsludinot skaistāko Ziemassvētku noformējumu konkursu “Izgaismosim Strenču novadu!” Konkursā kopīgi meklējām skaistāk izrotātos objektus Strenču novadā. Fotogrāfijās fiksētos objektus aicinājām vērtēt Tūrisma informācijas centra Facebook kontā. Paldies visiem, kuri iesaistījās šajā aktivitātē! Konkurss ir noslēdzies.

71 balsi ieguvusi Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca. Staltie rūķi, krāšņi rotātās egles un krāsainie akcenti pie nodaļām iepriecināja gan pacientus, gan slimnīcas viesus. Paldies Agnijai Strautai par iesūtītajām fotogrāfijām!

50 balsis ieguvusi Andersonu ģimene Pulkveža Zemitāna iela 17, Strenčos. Viņu mājas logos mītošie mīlīgie rūķi un krāšņā eglīte priecēja ikvienu garāmgājēju.

48 balsis ieguvusi Grietenu ģimene Gaujas ielā 2, Jaunklidzī. Viņu mājas zeltaini mirdzoši izrotātā apkārtne pamanāma jau no krietna attāluma.

46 balsis ieguvusi Beišu ģimene Slimnīcas ielā, Strenčos. Tādam krāšņumam grūti paiet garām, jāapstājas un jāpapriecē acis.

34 balsis ieguvusi Liene Apsīte Rīgas ielā 16, Strenčos. Šī krāšņi rotātā māja un lampiņām izgaismotais žogs iepriecināja ikvienu garāmgājēju un Strenču pilsētas viesi.

Paldies skaisti izrotāto īpašumu saimniekiem! Paldies visiem balsotājiem, kuri palīdzēja šo īpašumu saimniekiem nopelnīt dāvanu kartes!

Visas fotogrāfijas apskati šeit.

Lidijas tirdziņš

07.01.2021.16. janvārī no plkst. 9.00 – 13.00 Strenču tirgus laukumā LIDIJAS TIRDZIŅŠ.

Tirgošanās – bez maksas. Aicinām pieteikties līdz 14.janvārim plkst. 16.00 pa tālr. 26373938; 64715657 (Zaiga).

Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

Balso par sev tīkamāko Ziemassvētku noformējumu!

04.01.2021.
Vēl līdz 6. janvārim vari paspēt nobalsot par sev tīkamāko Ziemassvētku noformējumu Strenču novadā Strenču novada domes izsludinātajā konkursā "Izgaismosim Strenču novadu!". Visvairāk balsis ieguvušie izrotātie objekti saņems Dāvanu kartes.

Bildes meklē šeit.