Aktualitātes 2019. gadā

Šī gada plosta brauciens no poļu plostnieku skata punkta

11.12.2019.

Turpinās ceļš uz UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvo sarakstu

10.12.2019.

Ņemot vērā apjomīgo darbu, kas jāveic, lai sagatavotu multinacionālu Nominācijas failu, nepieciešams mērķtiecīgi un regulāri strādāt ar nominācijas tapšanā iesaistītajiem partneriem un kopienām, klātienes sanāksmes ir būtiska šī procesa sastāvdaļa. Tāpēc pagājušā nedēļas nogalē Prāgā norisinājās jau trešā starptautiskā tikšanās, lai mērķtiecīgi turpinātu iesākto darbu un plostnieku amata prasmes tiktu iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvā sarakstā, kurā piedalījās arī Strenču novada tūrisma speciāliste, starptautisko projektu vadītāja Madara Ribozola.

Sanāksme norisinājās Čehijas Kultūras ministrijā. Tajā piedalījās Čehijas, Polijas, Austrijas un Vācijas plostnieku biedrību prezidenti un pārstāvji, Joanna Cicha-Kuczyńska Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas pārstāve un Starptautisko folkloras festivālu un tautas mākslas organizācijas padomes locekle Vlasta Ondrušova.

Nākamā tikšanās paredzēta februāra sākumā Varšavā, lai soli pa solim tuvotos mūsu kopīgi nospraustajam mērķim.

Paldies Valsts kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu!

Grāmatas “Stikla Strenči” atklāšanas svētki

22.11.2019.
Ceturtdien, 28. novembrī, plkst. 18.00, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, mākslinieku apvienība “Orbīta” un pilna servisa nekustamo īpašumu kompānija “Latio” ielūdz uz grāmatas “Stikla Strenči” atklāšanas svētkiem.

Plašāk lasi: http://ejuz.lv/atklasanassvetki


Vidzemē noslēdzas ceļošanas akcija “Kļūsti par VIA HANSEATICA ekspertu!”

21.11.2019.
Ikviens ceļot gribētājs līdz 20. novembrim varēja iepazīt tūrisma maršruta “Via Hanseatica” tūrisma piedāvājumu Vidzemē un iesaistīties akcijā “Kļūsti par VIA HANSEATICA ekspertu!”, lai cīnītos par dāvanu kartēm ceļojuma iegādei no “Via Hanseatica” lieldrauga - tūrisma aģentūras IMPRO Travels.

‼️Akcijas noslēgums būs 27. novembrī plkst. 11.00, kad dalībnieki, kuri būs izpildījuši visus nosacījumus, piedalīsies tiešraides balvu izlozē. Tā būs vērojama Tūrisma maršruts Via Hanseatica kontā. Balvā – trīs dāvanu kartes, katra 200 eiro vērtībā, ceļojuma iegādei braucienam pa Latviju vai uz ārvalstīm.

Aicinām ielūkoties www.viahanseatica.info/lv lai atrastu jaunus ceļojuma maršrutus un plānotu braucienus ne tikai Vidzemē, bet arī Igaunijā un Krievijā!

#ViaHanseatica #akcija #ceļojums

Atpūties dabai draudzīgi!

11.11.2019.Gaujmalā noslēgušies vasarā uzsāktie būvdarbi. Promenādē gar Gauju uzstādīti soli un atkritumu urnas, Gaujas dabas takas sākumā izbūvēta caurteka un pārbūvēts tiltiņš, Trikātas ielas malā pretim Ziedugravas ielai uzlabots apmeklētāju stāvlaukuma segums un uzstādīta norobežojoša barjera, kā arī pie estrādes un peldvietas uzstādītas tualetes. Jaunā un pilnveidotā infrastruktūra ļaus ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim baudīt videi draudzīgu atpūtu.

Minētās aktivitātes īstenotas Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansētā projekta “Infrastruktūras izveide un atjaunošana publisko ūdeņu – Gaujas upes pieejamības nodrošināšanai Strenču pilsētā, 2. kārta” ietvaros. Projekta ilgtermiņa mērķis - sekmēt ilgtspējīgu dabas daudzveidību publisko ūdeņu tuvumā.

Būvniecības darbus veica SIA “Warss+”.

Projekta kopējais finansējums: 27 542,54 EUR

Pašvaldības līdzfinansējums: 8 570,54 EUR

Fonda/Valsts atbalsts: 18 972,00 EUR

Strenči divos gadsimtos

07.11.2019.Strenču pilsēta nupat kļuvusi bagātāka ar interesantu apskates objektu. Tā ir senu fotogrāfiju brīvdabas ekspozīcija “Divi gadsimti vienotā rakursā”.

Ekspozīcijā izmantoti vienpadsmit 20. gadsimta izcilā Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes fotokadri. Planšetes ar fotoattēliem izvietotas uz metāla stendiem vienpadsmit vietās Strenču pilsētā.

Ekspozīcija oriģināla ar to, ka fotoattēls ar tajā attēloto seno pilsētvidi ir vērsts tā, lai šo pašu ainavu varētu apskatīt mūsdienās un salīdzināt.

Ekspozīcija ir pastāvīga, to var apskatīt visos gadalaikos.

Izmantojot karti, ikviens var apmeklēt ekspozīcijas objektus pilsētā pēc savas izvēles.

Objektu kartes var saņemt Strenču novada tūrisma informācijas centrā vai skatīt sadaļā “Maršruti un takas” Brīvdabas fotoekspozīcija “Divi gadsimti vienotā rakursā”

Ekspozīcija izveidota LEADER projekta “Vēsturisko fotogrāfiju ekspozīcijas “Divi gadsimti vienotā rakursā” izveide” ietvaros ar biedrības “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” atbalstu un Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Projekta kopējais finansējums ir 971,63 eiro.

Projekta vadītāja Iveta Ence

“Kļūsti par VIA HANSEATICA ekspertu!”

01.11.2019.Svini valsts svētkus, paviesojies Vidzemē un iesaisties ceļošanas akcijā “Kļūsti par VIA HANSEATICA ekspertu!”

Lai saglabātu ceļošanas prieku valsts svētku mēnesī, tūrisma akcijas “Kļūsti par Via Hanseatica ekspertu!” organizētāji ir nolēmuši akciju turpināt arī novembrī. Tā ikviens interesents vēl līdz 20. novembrim varēs iepazīt tūrisma maršruta “Via Hanseatica” tūrisma piedāvājumu Vidzemē, iesaistīties akcijā un cīnīties par “Impro ceļojumi” dāvanu kartes laimēšanu.

Ceļošanas akciju organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Kocēnu, Pārgaujas, Raunas, Strenču novadu un Valmieras pilsētas pašvaldībām. Ceļošanas akcijas, kas aizsākās 1. oktobrī, dalībniekus aicinām ceļojuma plānotājā www.viahanseatica.info/lv izveidot savu individuālo ceļojuma maršrutu, iekļaujot tajā vismaz piecus tūrisma objektus. Turklāt, vismaz divām pieturvietām jābūt izraudzītām no “Via Hanseatica” mājaslapas sadaļas “Izgaršo”. Viesojoties izvēlētajos tūrisma objektos, dalībniekiem jānofotografējas un fotoattēli jāievieto savā sociālā tīkla Facebook vai Instagram kontā, pievienojot tēmturi #ViaHanseatica. Saite ar izveidoto ierakstu, kā arī ceļojuma plānotājā izveidotā maršruta saite jānosūta uz e-pastu via.hanseatica@gmail.com. Ceļošanas akcijas noteikumi pieejami tūrisma maršruta “Via Hanseatica” Facebook kontā (www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija). Akcijas nolikums pieejams šeit.

Plašāk lasi: http://ejuz.lv/viahanseaticaeksperts

Leģendu nakts 2019 Jērcēnmuižā

31.10.2019.Kārtējā Leģendu nakts Jērcēnmuižā aizvadīta – krāsām, emocijām un iespaidiem bagāta. Paldies apmeklētājiem un organizētājiem!

Pasākuma atskats šeit: http://ejuz.lv/legendunakts2019

Novembra tirdziņš

30.10.2019.

Ceļā uz UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvo sarakstu

15.10.2019.
2018. gada nogalē Gaujas plostnieku amata prasmes tika iekļautas Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā. Šis bija biedrības “Gaujas plostnieki” pirmais solis, lai, sadarbojoties ar plostnieku biedrībām no Čehijas, Polijas, Vācijas un Austrijas, plostnieku amata prasmes tiktu iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Lai biedrība pilntiesīgi varētu iesaistīties multinacionālās nominācijas tapšanas procesā, bija jāsaņem atbalsts no Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma padomes, ko saņēmām pateicoties lielajam Strenču novada iedzīvotāju atbalstam. Septembra izskaņā notika pirmā starptautiskā tikšanās Ulanovā, Polijā, kurā tikās visu iesaistīto valstu plostnieku biedrību pārstāvji, kā arī pārstāvji no Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas un vietējās pašvaldības. Notika intensīvas diskusijas, kuru rezultātā vienojāmies par turpmāk darāmajiem darbiem un termiņiem, lai nominācija par plostnieku amata prasmēm veiksmīgi varētu tikt iesniegta izskatīšanai jau 2020. gada martā.

Baudi rudeni Vidzemē un laimē 200 EUR dāvanu karti no impro.lv

02.10.2019.
Līdz 31. oktobrim izveido savu maršrutu www.viahanseatica.info/lv mājaslapā atrodamajā maršruta plānotājā, apceļo izvēlētos objektus, uzņem fotogrāfijas un publicē tās sociālajos tīklos Facebook vai Instagram, pievienojot tēmturi #ViaHanseatica

Saiti ar izveidoto ierakstu, kā arī ceļojuma plānotājā izveidotā maršruta saiti, nosūti uz e-pastu via.hanseatica@gmail.com un piedalies izlozē!

Akcijas nolikums: https://ieej.lv/Wz5eC

Leģendu nakts 2019

01.10.2019.26. oktobrī Jērcēnmuižā norisināsies Leģendu nakts 2019.

Pasākuma programma:

  • Izstāde “Krāsu mistika”. 18.00 – 18.30 Jērcēnmuižas Mednieku namā mākslinieces Laimas Bakānes (Lupiķes ) Tautas tēlotājmākslas studija “Madona”- tīmekļošanas tehnikā darināto darbu izstādes atklāšana.
  • Radošā darbnīca. 18.30 – 20.30 Jērcēnmuižas Mednieku namā māksliniece Laima Bakāne ierādīs tīmekļošanas, čunčināšanas jeb “crazy wool” tehniku, dodot iespēju interesentiem pašiem pamēģināt darināt kādu darbiņu.
  • Koncerts. 20.30 Jērcēnmuižā leģendārās Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Rihards Saule.

Visa vakara gaitā Jērcēnmuižas Freileņu mājā iespēja aplūkot jauno Jaunjērcēnmuižas kungu mājas maketu.

Visi pasākumi bezmaksas.

Militārās tehnikas un ekipējuma izstāde Strenčos

05.09.2019.
Nebijis notikums Strenčos! 14. septembrī no plkst. 10.00 – 14.00 pilsētas centrā, Rīgas ielā 7 MILITĀRĀS TEHNIKAS UN EKIPĒJUMA IZSTĀDE. Atnāc un satiec NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīrus!

Ekspozīcija – “Skatiens cauri gadsimtam”

26.08.2019.Ar Strenču novada domes finansiālu atbalstu ir tikusi izveidota Dāvja Spundes lielformāta fotogrāfiju ekspozīcija “Skatiens cauri gadsimtam”, kura šobrīd ir izvietota un apskatāma Strenču novada kultūras centra logos.

Vairāk lasi: https://strencunovads.lv/ekspozicija-skatiens-cauri-gadsimtam/

Atjautīgais labirints "Strenču ielas mīklā"

20.08.2019.29. augustā plkst. 19.00 visus aktīvā dzīvesveida piekritējus aicinām piedalīties 8. kustību nodarbībā dabā!

Nolikumu meklē šeit: http://ejuz.lv/u9i

BALTIC CHAIN RUN

17.08.2019.24. augustā Strenčus ierībinās motociklu rūkoņa, jo pie mums ieradīsies Baltijas motobraucēji ļoti lielā skaitā. Pasākuma organizatori aicina vērot moto parādes braucienu “Strenči – Seda – Strenči”, vērienīgu moto šovu pilsētas centrā, apmeklēt koncertu “Baltijas ceļam – 30” un ballēties kopā ar roka leģendu LĪVI!

Top jauna atpūtas infrastruktūra

16.08.2019.Lai atpūtu Gaujas krastā padarītu videi draudzīgāku, pašlaik Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Infrastruktūras izveide un atjaunošana publisko ūdeņu – Gaujas upes pieejamības nodrošināšanai Strenču pilsētā, 2. kārta” ietvaros aktīvi norit būvdarbi.

Vairāk šeit: Top jauna atpūtas infrastruktūra

Sedas pilsētai svētki!

13.08.2019.

Pārgājiens “Pa vilku pēdām Sedas purvā”

12.08.2019.Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienu ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz pārgājienu “Pa vilku pēdām Sedas purvā”.

Pasākuma laikā pieredzējušu vides inspektoru pavadībā varēs izzināt Sedas purva noslēpumainākā iemītnieka dzīves apstākļus un izstaigāt neskartas dabas vietas. Noslēgumā ap plkst. 15.00 būs iespēja apmeklēt kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju Sedas kultūras namā.

Tikšanās vieta: Sedas kultūras nams, 24. augustā plkst. 10.00

Maršruts: ~ 10km

Grūtības pakāpe: vidēja - sarežģīta. Nav piemērots velosipēdistiem, cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti un ar bērnu ratiņiem.

Pieteikšanās un papildu informācija: Rūta Zepa (tālr. 26361362), Jānis Pērle (tālr. 26222682).

Organizē: Dabas aizsardzības pārvalde

Pilna ZBR ceļotāju dienu programma atrodama Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv

01.08.2019.

Aicina piedalīties aptaujā!

27.07.2019.Latvijas Zaļo ceļu asociācija Interreg Europe projekta DESTI-SMART ietvaros aicina piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu transporta izmantošanas paradumus Eiropas un arī Vidzemes galamērķos. Ir izveidotas divas atšķirīgas anketas, viena, kas ir domāta galamērķa iedzīvotājiem, bet otra – tā apmeklētājiem, tūristiem. Iedzīvotājiem anketu aizpildot, jānorāda dzīvesvieta, vieta par kuru tiek anketa pildīta. Ja pilda apmeklējuma anketu, no tūrista, viesa skatupunkta, tad arī jānorāda galamērķa nosaukums (piem., Ropaži, Olaine, Gulbene, Ērgļi utt.).

Anketas aicinām aizpildīt līdz 31. augustam.

Anketu ir izstrādājusi Bournemouth Universitāte, Anglija, kas ir viens no desmit projekta Desti-Smart partneriem.

Anketas angļu valodā:

Apmeklētājiem: https://ej.uz/DESTI_visitor

Vietējiem iedzīvotājiem: https://ej.uz/DESTI_resident

Anketas latviešu valodā:

Vietējiem iedzīvotājiem: https://ej.uz/DESTI_iedziv

Apmeklētājiem: https://ej.uz/DESTI_apmekletajs

Augusta tirdziņš

23.07.2019.

Gaidāmas pārvērtības pilsētas centrā Sedā

22.07.2019.


Sedā gar pilsētas centrālajām ielām, viena blakus otrai slejas dzeltenas Staļina klasicisma stilā celtas divstāvu dzīvojamās mājas. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik koncentrētā veidā iespējams redzēt šādu arhitektūru. Tieši šī Padomju laika sajūtu klātbūtne ir Sedas īpašais šarms, ko vēlamies saglabāt un popularizēt.

Sedas pilsētas sirds ir pilsētas centrālais laukums, no kura uz visām pusēm kā artērijas sadalās mazās ieliņas ar 50. gadu sākumā celtajām dzeltenām tipveida mājām. Pašvaldība ieguldījusi prāvus līdzekļus centrālā laukuma braucamās daļas seguma un centra apgaismojuma atjaunošanā, taču apļveida apstādījumiem, kas atrodas paša laukuma centrā, nepieciešama rekonstrukcija, dobju apmaļu atjaunošana, gājēju celiņu seguma nomaiņa gar veikalu rindu. Autobusa pieturvieta un tās infrastruktūra morāli un fiziski novecojusi. Nojumei nolobījies krāsojums, apmeklētāju soliņš savu laiku nokalpojis.

Ideja Par pilsētas centra rekonstrukciju tika aprakstīta projekta “Vides sakārtošana Sedas pilsētas centrā” iesniegumā, kas LEADER programmā guvusi atbalstu un ELFLA (Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) finansējumu. Projekta ietvaros tiks rekonstruēti apstādījumi un izbūvētas jaunas apmales, rekonstruēta auto piestātne, t.sk. tās krāsošana, ievērojot pilsētas centra ainavas krāsu paleti; bruģētas ietves gar veikalu, izbūvei izvēloties dzelteni oranžo bruģi; savietots autopiestātnes bruģētais laukums ar ietvi Miera ielā; ietvēs iestrādātas speciālas vadlīnijas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Biedrība “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” lēmums par projekta atbilstību vietējai attīstības stratēģijai: 03.05.2019.

Projekta kopējais finansējums: 27 525,29 EUR

ELFLA atbalsts: 13 774,31 EUR

Vairāk lasi: ej.uz/parvertibasseda

(c) Gints Akmentins

Strenčos tiks uzstādīta brīvdabas fotoekspozīcija “Divi gadsimti vienotā rakursā”

19.07.2019.Ekspozīcija tiks izveidota, izmantojot vietējo resursu – 20 gadsimta izcilā Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes fotomateriālu. Oriģināla, jo ekspozīcija nebūs apskatāma vienuviet, bet, izmantojot karti, ikviens interesents varēs apmeklēt ekspozīciju objektus pilsētā pēc savas izvēles. Oriģināla arī tāpēc, ka divi gadsimti būs apskatāmi vienotā rakursā, proti, fotoattēls ar tajā attēloto seno pilsētvidi būs vērst tā, lai šo pašu ainavu varētu apskatīt mūsdienās un salīdzināt.

Biedrības “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” lēmums par projekta atbilstību vietējai attīstības stratēģijai: 03.05.2019.

Projekta kopējais finansējums: 971,63 EUR;

ELFLA atbalsts: 874,47 EUR.

Vairāk lasi: ej.uz/fotoekspozicija

Antīko spēkratu parāde Strenču PNS

17.07.2019.


19. jūlijā Latviju šķērsos Igaunijas antīko spēkratu parādes dalībnieki, kuru maršruts šogad ved gan caur Igaunijas, gan Latvijas skaistākajām un krāšņākajām vietām. Viena no maršruta pieturvietām 19. jūlijā būs Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca. Automobiļus Slimnīcas parkā vienkopus būs iespējams apskatīt ikvienam interesentam laika posmā no plkst. 16.00 līdz 17.00.

Informē Alīna Kitnere

Projektu vadītāja

VSIA “Strenču PNS”

alina.kitnere@strencupns.lv

Jūlija tirdziņš

16.07.2019.

Mežtakas maršruts vedīs cauri arī Strenču novadam

17.06.2019.
*Mežtaka būs garas distances pārgājienu maršruts, kas sāksies Rīgā, ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai, Veclaicenei, Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas krastu - līdz Tallinai.

Seko līdzi Mežtaka jaunumiem - https://www.facebook.com/meztaka/ un, ja piedalies takas aspekojumu pārgājienos, dalies ar savām bildēm sociālajos tīklos un pievieno #mežtaka vai savos Insta storijos @meztaka!

Droši pievienojies maršruta apsekošanā! 12. jūlijā dosimies cauri Strenču novadam. Sākuma punkts Strenču novada tūrisma informācijas centrs plkst. 9.00, beigu punkts Ielīcas.

Par nokļūšanu uz sākuma punktu un pēc pārgājiena atpakaļ padomā pats!

Pirmsjāņu tirdziņš

22.05.2019.

22. Gaujas plostnieku svētki

10.05.2019.

Muzeju nakts Sedas kultūras namā

10.05.2019.