Aktualitātes 2020. gadā

Rūķa svētku jampadracis

(informācija papildināta)

23.12.2020.


23. decembrī no plkst. 16.30 – 21.15 Strenču pilsētas centra laukumā pie svētku egles gaismu vides instalācija ģimenēm un bērniem RŪĶA SVĒTKU JAMPADRACIS. Dodies pastaigā svaigā gaisā, apskati svētku egli un pamāj rūķim Gardummicem!


Rūķim Gardummicem varēsiet pamāt apaļās stundās un pusstundās – plkst. 16.30; 17.00; 17.30; 18.00; 18.30; 19.00; 19.30; 20.00; 20.30; 21.00. Seansu garums 13 minūtes, pārējā laikā rūķis atpūtīsies.


Aicinām ievērot distancēšanos – 2 metri no pārējiem apmeklētājiem!

Ziemassvētku noformējumu konkurss “Izgaismosim Strenču novadu!”

18.12.2020.Lai arī šis laiks ir savādāks kā ierasts, Ziemassvētki tuvojas. Ar gaismiņām namu logos un pagalmos ar sirds siltumu, ar gaišām domām tie tūlīt būs klāt.


Strenču novada dome aicina radīt svētku sajūtu kopā, izsludinot skaistāko Ziemassvētku noformējumu konkursu “Izgaismosim Strenču novadu!” Konkursā kopīgi meklēsim skaistāk izrotātos objektus Strenču novadā.


Plašāk par konkursu lasi šeit.

Baltijas transporta loks (Baltic Loop)

16.12.2020.

Par Via Hanseatica tūrisma koridora potenciālo attīstības vīziju, stratēģiskajiem mērķiem un rīcībām diskutē ar satiksmes un tūrisma nozaru pārstāvjiem.

Pētījuma “Tūrisma un transporta koridora attīstības vīzija 2030 maršrutā Via Hansetica” izstrāde norit kompleksi, analizējot ne tikai publiski pieejamos datus un informāciju, bet iztaujājot arī tūrisma un transporta koridora attīstībā ieinteresētās puses par viņu ikdienas novērojumiem un secinājumiem. Šādu pieeju Vidzemes plānošanas reģions izvēlējies apzināti, piešķirot nozīmīgu lomu informācijai, kuru var sniegt tie, kuri ikdienā strādā ar transporta vai tūrisma pakalpojumu organizēšanu konkrētajā maršrutā.

Plašāk lasi šeit.

23. decembrī Rūķu svētku jampadracis Strenču pilsētas centra laukumā!

08.12.2020.

Mākslinieka Leona Sevastjānova gleznu izstāde Jaunklidža saieta namā

03.12.2020.

Sarmja tirdziņš

30.11.2020.

Vidzemnieki aicināti iesaistīties kultūras prioritāšu noteikšanā

30.11.2020.

Līdz 30. decembrim ikvienam vidzemniekam ir iespēja nobalsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, tā izsakot viedokli par to, kādām kultūras aktivitātēm būtu jāsaņem finansējums Vidzemes kultūras programmas ietvaros 2021. gadā.

Esi aktīvs, paud savu viedokli līdz 30. decembrim, aizpildot aptauju šeit.

Plašāk lasi šeit.

Sapulce Strenčos ATCELTA

16.11.2020.
17.novembrī plkst. 15.00 Strenčos, koka skulptūru parka teritorijā (Ozola ielā 5) paredzētā SAPULCE par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem, sakarā ar epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos Strenču novadā, ATCELTA uz nenoteiktu laiku. Sekojiet informācijai!

Būsim atbildīgi! Saudzēsim sevi un citus!

Vebinārs - Kā piedāvāt savu pakalpojumu dabas tūristam?

16.11.2020.
Laikā, kad dabas un pārgājienu tūrisms kļūst arvien populārāks, un cilvēki savas izvēles bieži vien balsta informācijā, ko iegūst sociālajos medijos, vēlamies runāt par:

-dabas tūristam draudzīgiem pakalpojumiem,

-sadarbošanos ar citiem pakalpojumu sniedzējiem gan reālajā, gan digitālajā vidē,

-sociālajiem medijiem kā lielisku atbalsta kanālu, lai veidotu attiecības ar esošajiem un potenciālajiem viesiem.

Rīko: Vidzemes plānošanas reģions

ZOOM saiti saņemsiet e-pastā pēc reģistrēšanās. Reģistrēšanās šeit.

Vebināra programmu un plašāku informāciju meklē šeit.

Svinīgais pasākums ATCELTS

12.11.2020.Saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, svinīgais pasākums Strenču novada Kultūras centrā 17. novembrī ir ATCELTS.

17.novembrī plkst. 15.00 Strenčos, koka skulptūru parka teritorijā (Ozola ielā 5) tiek organizēta SAPULCE par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem.

Dalībnieku skaits ierobežots. Lūgums pieteikties pa tālruni 25422684. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.


Valsts svētku pasākums

04.11.2020.

11.novembrī Lāčplēša diena

04.11.2020.

Tiks izdota fotogrāmatas “Stikla Strenči” papildu tirāža

04.11.2020.
Arī Jums vēl ir iespēja iegūt savā īpašumā unikālo fotogrāmatu “Stikla Strenči”, ja palīdzēsiet izdot tās papildu tirāžu. To izdarīt iespējams ieguldot Projektu bankā: https://projektubanka.lv/projects/gramatas-stikla-strenci-papildu-tiraza To vēl iespējams izdarīt 11 dienu laikā.

“Pirmais ”Stikla Strenču” izdevums klajā tika laists 2019. gada novembrī, un 500 eksemplāru tirāža tika izpārdota nepilnu 2 mēnešu laikā. Ar Projektu bankas atbalstu vēlamies nodrukāt grāmatas otro metienu, lai to padarītu pieejamu plašākam interesentu lokam un sabiedrībai, ” informē radošā apvienība Orbīta.

Radošās meistarklases

04.11.2020.Gaidot gada baltākos svētkus, māksliniece Kristiāna Līdaka aicina piedalīties radošās meistarklasēs Strenču novada Kultūras centrā, piedāvājot apgūt jaunas iemaņas sveču dekoru, adventes vainagu un lukturu izgatavošanā.

Leģendu naktī Jērcēnmuižā

04.11.2020.2020. gada Leģendu nakts Jērcēnmuižā notika jau devīto reizi. Vakara tumsā muižas pagalmā un Freileņu mājas logos iemirdzējās svecīšu liesmas un, slēpdamies aiz parka vecajiem kokiem, pār pamali cēlās liels, oranžs mēness, radot sevišķu noskaņu šajā klusajā un siltajā rudens vakarā.

Jērcēnmuižas Mednieku namā tika atklāta jērcēnieša Edgara Vaivada fotogrāfiju izstāde. Pirmo reizi fotoaparātu rokā Edgars paņēmis piecu gadu vecumā, bet tā pa īstam fotogrāfijas pasaulē nonāca, darbojoties klubā “Multiklubs”, kur sāka iemūžināt bildēs koncertus, pasākumus un cilvēkus. Laika gaitā fotogrāfija ir kļuvusi par Edgara profesiju un hobiju, iemūžinot bildēs cilvēkus, viņu dzīves nozīmīgākos notikumus, sportu kā arī sev tik mīļo dabu. Izstādi iespējams apskatīt līdz 31.decembrim, iepriekš piesakoties pa mob. 28645054.

Jērcēnmuižas Freileņu mājā ar Aleksandra Čaka dzejas izrādi “Iedomu spoguļi” mūs priecēja Mārtiņš Vilsons. Oktobris ir Čaka jubilejas mēnesis, savukārt Čaka dzeja ir uzrunājoša, tā bija tik iederīga mūsu šī gada Jērcēnmuižas Leģendu naktī.

Paldies visiem, kuri atnāca un bija kopā ar mums šajā tik citādajā Leģendu naktī. Sakarā ar valdības noteiktajiem pulcēšanas noteikumiem, ierobežoto vietu skaita dēļ nācās arī atteikt koncerta apmeklējumu interesentiem, ceram uz tikšanos nākamā gadā un arī citos Jērcēnmuižas pasākumos!

Ilvija Ķimse Jērcēnu pagasta bibliotēkas vadītāja–bibliotekāre

Informācija Tūrisma informācijas centra apmeklētājiem

28.10.2020.

Laika stāsti un dziesmas (ATCELTS)

28.10.2020.

Skats no augšas rudenī

26.10.2020.Lieliski, ka ir tādi cilvēki, kuri, arī prombūtnē esot, neaizmirst savu dzimto pilsētu. Tāda ir arī fotogrāfe Marika Eglīte, kura vienmēr atceras un labprāt dalās ar savām skaistajām fotogrāfijām. Šoreiz Marika mēģināja noķert rudeni virs Strenčiem. Tas viņai, protams, izdevās. Ar Marikas laipnu atļauju dodam iespēju arī Jums ielūkoties, cik rudenīgi skaisti ir Strenči no putna lidojuma.

Visus foto apskati šeit.

“Lauku ceļotājs” aicina aizpildīt aptaujas anketu par 2020. gada tūrisma sezonu

23.10.2020.
Kā katru gadu, mēs, Latvijas lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs", vēlamies apkopot informāciju par aizvadīto tūrisma sezonu.

Lūdzu, padalieties, kā Jums ir pagājusi 2020. gada tūrisma sezona, un aizpildiet anketu šeit līdz 26. oktobrim.

Šis gads mums visiem ir bijis izaicinājumu pilns - kādam ar jaunām iespējām, citam diemžēl ar zaudējumiem. Tāpēc šogad it īpaši svarīgi būtu saprast kopējo situāciju lauku tūrisma nozarē Latvijā.

Ļoti bieži sniedzam intervijas medijiem un šī informācija arī nepieciešama nozares interešu aizstāvībai, tāpēc lūdzam jūsu atsaucību. Ar aptaujas kopsavilkumu varēsiet iepazīties arī LLTA "Lauku ceļotājs" mājas lapā un "Lauku ceļotāja" biedru online kopsapulcē, kas tiek plānota 24.11.2020 (tikai LC biedriem).

Atpūties, baudi un iepriecini ar piedāvājumiem no Strenču novada!

20.10.2020.
-Baudīt saulrietu pagalmā, pie ezera vai kur vien vēlies, sildoties pirtiņā? Tas ir iespējams! Z/S “Laidavas” piedāvājumā pārvietojamās pirtsmucas noma. Sīkāk par piedāvājumu uzzini: +371 29171961.

-Vitamīnu bumba - smiltsērkšķis. To audzē un pārstrādā Z/S “Puntiņi” - top smiltsērkšķu eļļa, sula, mājas saldējums, kā arī veselīgās ogas tiek saldētas. Saimniecības apmeklētājiem ir iespēja nodegustēt un iegādāties veselīgā auga produkciju. Apmeklējumu piesaki iepriekš pa tālr. +371 29467894.

-Skaistas dāvanas svētkos un noderīgas lietas ikdienai vari sarūpēt pie SIA “Radošā dizaina darbnīca – LIRE” - personalizētas krūzes un t-kreklus ar apdruku, auduma maisiņus, izšūtas kanvas, tauriņus, pat tautas tērpus!

-Tavu rudens garderobi lieliski papildinās Smukcepures radītās cepures, kleitas un džemperi. Atliek tikai izvēlēties!

-Svini svētkus vai pārnakšņo Strenču viesu namā! Šeit pieejamas telpas viesībām un semināriem, pagalms sportiskām aktivitātēm, baseins un sauna.

-Gardus mājas kūpinājumus meklē kafejnīcā “Kauči”!

-Ieturi sātīgas pusdienas vai pasūti ēdienu līdzņemšanai kafejnīcā “Sanvik”!

Zeltītes tirdziņš

19.10.2020.Aicinām pieteikties tirgotājus Zeltītes tirdziņam līdz 19. novembra plkst. 16.00 pa tālr. 26373938; 64715657 (Zaiga).

Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!


Cauri Strenču novadam vīsies Camino Latvia ceļš

16.10.2020.
Svētā Jēkaba ceļa asociācija Latvijā ir brīvprātīga sabiedrība, kurā piedalās dažādu profesiju un vecuma cilvēki, no kuriem visi reiz gājuši ceļu uz Santjago no Spānijas, Francijas, Portugāles, Itālijas, Vācijas vai citām valstīm. Balstoties uz svētceļnieku pieredzi un ES noteikto Santjago ceļa izveides kopīgajiem mērķiem un principiem, asociācija veido un marķē Camino Latvia ceļu. Sv. Jēkaba ceļš Latvijā tiek veidots saskaņā ar starptautiskās asociācijas izvirzītajiem nosacījumiem, Latvijas arhibīskapu un Nacionālās Kultūras mantojumu pārvaldes atbalstu.

3. un 4. oktobrī notika izpētes pārgājiens Strenči - Valmiera. Sestdien tika veikts maršruts Strenči-Sīmanēni-Valmiera. Pēc noietiem 29km pārgājiena dalībnieki bija sasnieguši Valmieras dzelzceļa staciju, lai dotos atpakaļ uz Strenčiem. Vakars tika noslēgts pie kopgalda Strenču viesu namā.

Svētdiena iesakās ar Strenču Evaņģēliski Luteriskā baznīcas apmeklējumu, nelielu ekskursiju pa Plostnieku galvaspilsētu, Koka skulptūru parku un apskatot daļu no pastaigu maršruta "Divi gadsimti vienotā rakursā". Ļaujoties lietum, tālāk gājēji devās ceļā pa maršrutu Strenči-Ūdriņas-Pūpoli-Brenguļi-Valmiera, kas noslēdzās pēc noietiem 30 km pie Valmieras Sv. Sīmaņa Baznīcas.

Balsojums par skaistāko Gaujas krastu, kur vīsies Latvijas Santjago ceļa posms, ir noslēdzies - par KREISO KRASTU!

Foto izstādes #sievieteobjektīvā atklāšana

16.10.2020.Vakar, 15. oktobrī Strenču novada Kultūras centrā, klātesot pašam fotogrāfiju autoram un vienai no foto modelēm, tika atklāta Ērika Upenieka foto izstāde #sievieteobjektīvā. Lieliskos melnbaltos foto papildina Andra Buļa dzeja. To noteikti ir vērts apmeklēt un izbaudīt. Izstāde apskatāma Kultūras centra darba laikā līdz 31. oktobrim.

Bilžu atskatu skaties šeit.

Digitālās foto kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija

16.10.2020.
15. oktobrī Strenču bibliotēkā notika digitālās foto kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija. Fotokolekcija veidota no personīgajos arhīvos pieejamām fotogrāfijām, kas tapušas laika posmā līdz Otrajam pasaules karam. Digitālās foto kolekcijas prezentāciju veidoja Vidzemes augstskolas studente Undīne Ribele, konsultēja vēsturniece Sarmīte Krūze, bet projektu vadīja Iveta Ence. Kolekcijas veidošanā piedalījās 10 personīgo fotogrāfiju īpašnieki.

Vēl ikviens, kam personīgā arhīvā ir atrodamas vecās fotogrāfijas aicināts ar tām padalīties digitālās foto kolekcijas papildināšanā, iesniedzot tās Ivetai Encei Strenču novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļā, Rīgas ielā 7, Strenčos. Fotogrāfijās var būt atainoti gan dažādi notikumi, gan dabasskati, gan cilvēku portreti, ģimenes svinības, nami pilsētā, lauku ainavas u.c. Lielisks papildinājums būtu, ja fotogrāfijai līdzi nāktu mutisks vai rakstisks atmiņu stāsts par attēlā redzamo. Pēc ieskenēšanas fotogrāfijas tiks atdotas atpakaļ to turētājam.

Kolekcija top Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 projekta “Dāvja Spundes un viņa laikabiedru fotodarbu digitālās kolekcijas Starp diviem kariem izveide” ietvaros. Tā būs pieejama un apskatāma Strenču pilsētas bibliotēkā.

Bilžu atskatu meklē šeit.

Aicina uzņēmējus pieteikties eksperimentālai aktivitātei, lai saņemtu atbalstu jaunu produktu attīstības projektu vadībā

15.10.2020.

Pārtikas, kokapstrādes, bioekonomikas, tūrisma, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozaru uzņēmumu pārstāvji ir aicināti pieteikties inovāciju projektu vadītāja atbalstam savu pakalpojumu attīstīšanai vai jaunu pieeju rašanai laikā, kad dažādas uzņēmējdarbības jomas ir būtisku izaicinājumu priekšā.

Aktivitātes ietvaros uzņēmumam tiks piesaistīts inovāciju projektu vadītājs, kurš praktiski iedziļināsies esošajās uzņēmuma vajadzībās, lai tālāk palīdzētu nonākt līdz detalizētākam plānam jaunu produktu, pakalpojumu vai procesu īstenošanai uzņēmumā. Tāpat palīdzēs sasniegt atsevišķus posmus, kā to realizēt. Papildus inovāciju projektu vadītājs var palīdzēt piesaistīt trūkstošas kompetences, kā arī sniegt praktisku atbalstu finansējuma piesaistē.

Plašāk lasi šeit.

#AtklājVidzemiDroši aicina

15.10.2020.Šajā nedēļas nogalē #AtklājVidzemiDroši aicina paskatīties uz Vidzemi no augšas – aizbraukt uz kādu kalnu, uzkāpt skatu tornī, nokļūt kādā citā skaistā vietā, lai ieraudzītu apkārtnes rudenīgo krāšņumu, saskatītu debesīs lidojam gājputnu kāsi.

Plašāk par apskates vietām lasāms šeit.

Daloties ar saviem Vidzemes apceļošanas foto stāstiem sociālajos tīklos, pievieno mirkļbirku #AtklājVidzemiDroši!

"Stikla Strenči" dosies uz Parīzi

14.10.2020.”Orbītas” izdotā grāmata ”Stikla Strenči” nominēta konkursa “Paris Photo–Aperture Foundation PhotoBook Awards” kategorijā “Gada fotogrāmata 2020” un no 5. līdz 28. novembrim tiks izstādīta Parīzē DELPIRE & CO. Šai nominācijai izvirzītas 10 fotogrāmatas no visas pasaules.

Mūsu grāmata ”Stikla Strenči” nominēta kategorijā ”Gada fotogrāmata” Parīzes foto-Apertures fonda fotogrāmata” starp pasaules 10 labākajām grāmatām.

Sirsnīgi priecājamies un sveicam visus projekta dalībniekus: kompilatoru Annu Volkovu, grāmatu dizaineri Alekseju Muraško, redaktoru Vladimiru Svetlovu, vēsturnieku Kirilu Kobrinu, latviešu valodas tulkotāju Ievu Lejasmeijeri, tulkotāju angļu valodā Katya Luca , Ventu Zvaigzni, skeneri Gintu Birznieku, muzeja komentāra autori Mairu Dudarevu.

Šīs grāmatas publicēšana bija iespējama pateicoties Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda un Latio nekustamā īpašuma aģentūras atbalstam. Informē radošā apvienība Orbīta.

Noslēgusies tūrisma akcija “Pamāj Strenču novadam!”

14.10.2020.
Strenču novadā no šī gada 1. augusta līdz 30. septembrim norisinājās tūrisma akcija „Pamāj Strenču novadam!”. Tās ietvaros bija jāapmeklē 20 Strenču novadu raksturojoši un savdabīgi objekti, kā arī jāatrod un jāpiefiksē kodi, kas izvietoti pie tiem.

Akcijas objekti tika apmeklēti gan individuāli, gan komandās. Dalībnieki atzina, ka akcija bija interesanta un šī bijusi laba iespēja iepazīt un atklāt Strenču novadu – dažus no objektiem izdevās atrast viegli, citus nācās cītīgāk pameklēt.

Veicināšanas balvas nopelnījušas visas komandas, kas piedalījās akcijā, apmeklēja visus objektus un iesūtīja atrastos kodus. Balvās katrai komandai sarūpēts auduma maisiņš, kas apdrukāts ar tūrisma akcijas kodu atšifrējumu – Strenču novada devīzi Spēks no Gaujas smelts! un neliels pārsteigums katrā. Balvas sarūpējusi pašvaldība. Par balvu saņemšanu ar akcijas dalībniekiem sazināsimies personīgi.

Paldies visiem, kuri piedalījās!

Leģendu nakts Jērcēnmuižā

07.10.2020.Tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas pasākumā Leģendu nakts Jērcēnmuižā 31. oktobrī apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Edgara Vaivada fotogrāfiju izstādi Mednieku namā, izstādes atklāšana notiks plkst. 18.00. Savukārt, plkst. 19.00 Jērcēnmuižā ieklausīsimies A. Čaka dzejas izrādē “Iedomu spoguļi” aktiera Mārtiņa Vilsona sniegumā.

Aleksandrs Čaks un dzejnieka daiļrade vēl arvien ir leģendu un nostāstu apvīta. Publika ar interesi uztver Čaka personību, dzīves krāsainību un viņa darbu īpašo, izteikti emocionālo noskaņu. Vairāki komponisti mūzikā sarakstījuši mūziku Čaka dzejas rindām, kas ikreiz ieskanas krāšņāk un savdabīgāk. Ilgstoši dzejnieka daiļradei pievērsies arī aktieris Mārtiņš Vilsons.

Dzejoļi, rakstīti 20. gs. 30. gados, mūsdienās skan tikpat aktuāli. Čaks joprojām ir dzīvs un mūsu vidū. Čaks ir tiešs, runā bez aplinkiem un nepārprotami. Viņš mums tāds ir vienīgais.

Čaku nevar kopēt, jo to īpatnējo smeldzi un smaržu, kas virmo starp dzejas rindām, nevar sajaukt ne ar ko. Arī šodien, tāpat kā toreiz, mākoņi uzdurti torņiem, sarkst, vēsums sēž parkos uz soliem, bet kāds trīs stundas kabatā meklē pēc vienīgā santīma. Un tad pamalē uzdīgst skumjas… Bet dzīve ir tikpat sarežģīta, cik īsa, lai vienkārši ļautos to izkaisīt vējā.

MĀRTIŅŠ VILSONS, veidojot savu dzejas izrādi no dzejoļu krājuma ”Iedomu spoguļi” daudzajiem slāņiem izraudzījies dažas galvenās līnijas, kas gluži kā dzīvē tā vai citādi visas sakņojas mīlestībā.

Šajā Iedomu Spogulī mēs varam atpazīt sevi, atgriezties tur kur „Liepas satumst . . .” un „Miglā asaro logs . . .”. Čaku var arī izdziedāt. Kurš tad to nezin ?

Autofotoorientēšanās brauciens "Smiltenes izaicinājums"

06.10.2020.
Lai arī aktīvā tūrisma sezona oficiāli ir noslēgusies, www.brauciens.lv 17. oktobrī aicina piedalīties mazajā autofotoorientēšanās braucienā "Smiltenes izaicinājums".

4 stundās ar autofotoorientēšanos iepazīsim Smilteni un tās tuvākos novadus (Apes, Raunas, Beverīnas, Strenču, Valkas), mācīsimies ieraudzīt neparasto šķietami visiem tik zināmās vietās, pildīsim jautrus uzdevumus, orientēsimies pēc kartes un uzņemsim daudz interesantu kontrolpunktu fotogrāfijas.

Starts un finišs Bērzkroga autostāvlaukumā Priekuļu novadā.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams: vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar "B" kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti (vai AirDrop funkciju), rakstāmais, ērti apavi, talismans un labs noskaņojums. Labākai kontrolpunktu meklēšanai ieteicama ir auto ceļu karte: Valkas rajons (jo organizatoru būs smalka un bez mēroga).

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Visa informācija par braucienu un komandu reģistrācija www.mazais.brauciens.lv

Izsludināta LEADER projektu konkursa

6. kārta

05.10.2020.
Biedrība “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA” izsludina sestās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Projektu iesniegumu pieņemšanas laiks: 09.11.2020. - 09.12.2020.

Plašāku informāciju meklē šeit.

Laika stāsti un dziesmas

05.10.2020.

Jaunumi Strenču pilsētā

01.10.2020.Atbalsta konkursa iedzīvotāju iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli 2020” ietvaros iedzīvotāju grupa Strenču slimnīcas kultūrvēsturisko vērtību glabātāji izveidojusi vairākus jaunus apskates un izziņas objektus, kuri izvietoti Strenču pilsētā.

Uzstādīti 2 informācijas stendi Strenču PNS teritorijā, kas iepazīstina ar Strenču PNS vēsturi un šodienu.

Un papildināts pagājušā gada nogalē izveidotais pastaigu maršruts “Divi gadsimti vienotā rakursā”.

Maršrutu digitāli meklē šeit. Printēšanai meklē šeit.

Plašāk par projekta rezultātiem lasi šeit.

Foto kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija

01.10.2020.
Foto kolekcija tiek veidota no personīgajos arhīvos pieejamām fotogrāfijām, kas tapušas laika posmā līdz Otrajam pasaules karam. Vēl ikviens, kam personīgā arhīvā ir atrodamas vecās fotogrāfijas aicināts ar tām padalīties digitālās foto kolekcijas papildināšanā, iesniedzot tās Ivetai Encei Strenču novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļā, Rīgas ielā 7, Strenčos. Fotogrāfijās var būt atainoti gan dažādi notikumi, gan dabasskati, gan cilvēku portreti, ģimenes svinības, nami pilsētā, lauku ainavas u.c. Lielisks papildinājums būtu, ja fotogrāfijai līdzi nāktu mutisks vai rakstisks atmiņu stāsts par attēlā redzamo. Pēc ieskenēšanas fotogrāfijas tiks atdotas atpakaļ to turētājam.

Kultūras centrs aicina uz Agra Daņiļeviča dzejas un dejas vakaru

29.09.2020.

Piedalies Mežtakas izaicinājumā!

28.09.2020.

Mežtaka Latvijas teritorijā ir pilnībā nomarķēta, un ir īstais brīdis doties dabā!

Mežtakas komandas vārdā aicinām visus dabā gājējus piedalīties izaicinājumā.

Pievienojies Mežtakas izacinājumam Endomondo lietotnē https://www.endomondo.com/challenges/44759901

Dodies Mežtakas pārgājienos (posmā Rīga-Igaunijas robeža) ar ieslēgtu Endomondo lietotni, tā Tu krāsi maršrutā noietos kilometrus;

Foto no Mežtakas pārgājieniem ar #Mežtaka publicē Facebook vai Instagram.

Vai būs BALVAS?! - BŪS!!!

Pirmie 10, kuri izaicinājumā būs veikuši visvairāk kilometru, iegūs pārgājieniem noderīgas dāvaniņas no Mežtakas komandas!

Vēlam veiksmi un skaistus, daudz un garus rudens pārgājienus!

Par Mežtaku lasi vairāk: meztaka.lv

Karīnas tirdziņš

25.09.2020.

“Vēja brāļu ordenis Stakeln” aicina uz tikšanos Vējiem līdzi!

25.09.2020.

Camino Latvia aicina izpētes pārgājienā

22.09.2020.3. un 4. oktobrī Camino Latvia komanda aicina Tevi pievienoties izpētes gājienam posmā Strenči – Valmiera (Gaujas labais un kreisais krasts, 2 dienas, 1.diena līdz 25km, 2. diena - līdz 29km).

Pasākuma noslēgumā balsosim par to, pa kuru Gaujas krastu šajā posmā vīsies Camino Latvia ceļš, kā arī izlozēsim vienu “Buen Camino” zeķu pāri no mūsu atbalstītājiem – veikala Virsotne (https://virsotne.lv/lv/).

Plašāk par plānoto pārgājienu lasi šeit.

Strenči - skats no augšas

21.09.2020.Kādā saulainā septembra dienā virs Strenčiem lidinājās drons, ko vadīja Gints Akmentiņš. Strenču aerofoto piedāvājam arī jums. No cita skatupunkta pavērojot, rodas arī cits priekšstats.

Paldies Gintam, ka dalījās savos foto mirkļos ar mums!

Visas bildes meklē šeit.Militārā ekipējuma un tehnikas izstāde Sedā

17.09.2020.

Tūrisma akcija "Pamāj Strenču novadam!"Vēl divas nedēļas, lai piedalītos tūrisma akcijā “Pamāj Strenču novadam!” un apmeklētu gan labi zināmus, gan, iespējams, vēl neatklātus tūrisma objektus Strenču novadā, piemēram,

-Kaķu dižpriedi, kas ir vecākā šobrīd zināmā priede Latvijā. Pēc gadskārtu pētījumiem priede varētu būt ap 400 gadus veca un tās stumbra apkārtmērs sasniedzis vairāk kā 3 metrus.

-Priedi, kuras stumbrā ierakstīta vēstule. Pastāv versija, ka šī vēstule ierakstīta laika periodā 1905. – 1918. gadam, tā laika revolucionāro notikumu gaisotnē.

Vairāk par akciju uzzini šeit.

#TurismaakcijaPamajStrencunovadam #Strencunovads #turisms #daba #kulturvesture

Iepazīsti Strenčus un citas Latvijas pilsētas ar spēli “Pilsētas ABC”

14.09.2020.
Drossinternets.lv sadarbībā ar Drošāka interneta vēstnešiem ir radījis aizraujošu spēli “Pilsētas ABC”. Tajā iekļauti dažādi apgalvojumi par vairākām Latvijas pilsētām, arī par Strenčiem. Spēli meklē šeit.

Tās mērķis ir attīstīt kritisko domāšanu un spēju izvērtēt informācijā patiesību vai melus. Spēlē doti 33 patiesi un nepatiesi apgalvojumi par pilsētu, un spēlētāja uzdevums ir izvērtēt šos apgalvojumus.

Spēlēt var ikviens – gan tie, kuri apceļo Latviju, gan arī pilsētās dzīvojošie, lai pārbaudītu, cik labi pazīst savu pilsētu.

Spēles “Pilsētas ABC” par Strenčiem veidotāji: Strenču pilsētas bibliotēka, Strenču novada Plānošanas un attīstības nodaļas speciālisti, Strenču pamatskolas vēstures skolotāja Sarmīte Krūze.

Pasaules tūrisma diena 2020

07.09.2020.Pavisam nesen atbalsta konkursa iedzīvotāju iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli 2020” iedzīvotāju grupas “Strenču slimnīcas kultūrvēsturisko vērtību glabātāji” projekta “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca – novada kultūrvēsturiskais mantojums un tūrisma piesaistes objekts” ietvaros tapuši 2 vēsturisko fotogrāfiju stendi, kas uzstādīti VSIA Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas teritorijā un nu papildina pagājušā gada izskaņā izveidoto vēsturisko fotogrāfiju brīvdabas ekspozīciju “Divi gadsimti vienotā rakursā”. Ekspozīcijā apskatāms 20. gadsimta izcilā Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes foto materiāls. Ekspozīcija oriģināla ar to, ka fotoattēli ar tajā attēloto seno pilsētvidi, kas izvietoti uz metāla stendiem, ir vērsti tā, lai šo pašu ainavu varētu apskatīt mūsdienās un salīdzināt.

Atzīmējot Pasaules tūrisma dienu, svētdien, 27. septembrī, Strenču novada tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina kopīgi izstaigāt un apskatīt papildināto maršrutu. Pastaigas sākums pie Strenču novada TIC plkst. 11.00, pastaigas garums ~4km.

Maršrutu iespējams izstaigāt arī individuāli. Digitālo karti meklē šeit, karti drukāšanai šeit vai saņem to Strenču novada TIC.

Aicinām veidot jaunus stādījumus parkā!

07.09.2020.
Jērcēnmuižas parks ir gan iedzīvotāju, gan muižas viesu iemīļota pastaigu vieta, daži tajā augošie senie koki ir ieguvuši dižkoka statusu. Daudzi vecie koki, neizturot vētras spēku, ir aizgājuši bojā, tāpēc aicinām stādīt kokus nākotnei! Piedalies!

10. septembrī plkst. 13.00 Jērcēnmuižā

MEŽA DIENAS 2020 “Cienot kultūrvēsturisko ainavu”

Ar Meža attīstības fonda un Strenču novada domes finansiālu atbalstu projektiem “Meža dienas 2020” un “Sabiedrība ar dvēseli 2020” ir iegādāti koku dižstādi – liepas, ozoli, kļavas, gobas un dažādi dekoratīvo augu stādi – ceriņi, jasmīni, grimoņi, parkrozes un citi, kurus plānots iestādīt Jērcēnmuižas parkā.

Strenču novada iedzīvotāji, pašvaldības darbinieki, skolēni, laipni aicināti piedalīties talkā, lai kopīgi veidotu jaunus stādījumus muižas parkā!

Leģendārās rokgrupas PĒRKONS koncerts

03.09.2020.

Pabeigta projekta “Strenču pilsētas parka teritorijas labiekārtošana, 1.kārta” realizācija

02.09.2020.Strenču pilsētā par vienu skaistu un sakārtotu vietu vairāk – ir pabeigta un nodota ekspluatācijā 1. daļa no ilgākā laikposmā paredzētajiem darbiem: projekts “Strenču pilsētas parka teritorijas labiekārtošana, 1.kārta”.

Pašā Strenču pilsētas centrā tagad ir labiekārtota parka teritorija, nodrošināta iespēja novada iedzīvotājiem, viesiem, ģimenēm ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām droši pārvietoties pa cieta seguma celiņiem, atpūsties uz soliņiem bruģētajā laukumā, kā arī iespēja izmēģināt interesanto interaktīvo mūzikas instrumentu skanējumu. Šādi mūzikas instrumenti parka teritorijā veicina teritorijas atpazīstamību, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz vietējo sabiedrību un aktivizē vietējos iedzīvotājus. Karogu mastos svētku reizēs vai gaidot ciemiņus no citiem novadiem vai sadraudzības pašvaldībām citās valstīs tiks uzvilkti atbilstoši karogi. Tagad atliek gaidīt nākamo būvprojekta kārtu realizāciju.

Strenču parka labiekārtošanas būvdarbus veica SIA “Kvinta BCL”, bet būvuzraudzību veica sertificēts būvuzraugs Pēteris Gudrinieks. Būvprojekta autors ir SIA “Ceļu komforts”.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 29 985,22 EUR. 90% no projekta attiecināmajām izmaksām līdzfinansē Eiropas Savienība.

Plāņu diena jau šajā nedēļas nogalē

02.09.2020.

Strenčos 12 publiskās vietās pieejams bezmaksas WiFi

02.09.2020.
Pilsētas iedzīvotājiem un viesiem kopš augusta pieejami 12 bezmaksas publiskās pieejas interneta punkti. Pie tiem izvietotas plāksnes ar WiFi4EU atpazīšanas zīmi un tie atrodas šajās vietās:

 1. Strenču pilsētas centra parkā Ugunsdzēsēju ielā 3,

 2. Strenču novada kultūras centrā Baznīcas ielā 2,

 3. Strenču pilsētas bibliotēkas telpās Pulkveža Zemitāna ielā 5,

 4. stāvlaukumā pie pasta Pulkveža Zemitāna ielā,

 5. PII “Minkāns” telpās Rīgas ielā 8b,

 6. Strenču mūzikas skolas telpās Gaujas ielā 9,

 7. pie Strenču novada vidusskolas volejbola laukuma Rīgas ielā 13,

 8. pie Strenču novada vidusskolas rotaļlaukuma Rīgas ielā 13,

 9. pie Strenču novada tūrisma informācijas centra Rīgas ielā 7,

 10. pie Strenču pilsētas autoostas Valkas ielā 4b,

 11. pie Strenču tirgus laukuma stāvlaukuma Beverīnas ielā,

 12. Strenču novada domes telpās Valkas ielā 16.

Lai pieslēgtos bezmaksas internetam publiskās piekļuves vietās, lietotājam jāizvēlas WiFi tīkls ar nosaukumu “WiFi4EU”. Interneta pieslēgumu visos WiFi punktos nodrošina Strenču novada dome.

WiFi darbības traucējumus var pieteikt, rakstot uz e-pasta adresi dome@strencunovads.lv.


Bezvadu interneta piekļuves punktu izveide īstenota Eiropas Komisijas iniciatīvas “WiFi4EU” ietvaros. Piešķirtais finansējums 15 000 EUR apjomā izlietots WiFi iekārtu iegādei un bezvadu interneta piekļuves punktu ierīkošanai.

Sedas pilsētas centrs kļuvis pievilcīgāks

28.08.2020.Šovasar Sedas centrā bija vērojama liela rosība. Centrālais laukums pēc būvdarbu pabeigšanas nu jau ieguvis jaunu veidolu. Apļveida apstādījumiem izbūvētas jaunas apmales, likvidēts vecais klinteņu dzīvžogs, papildināti tūju stādījumi un sastādītas krāsainas leduspuķes. Nobruģētas laukumam tuvējās ietves un autobusu pieturas laukums, ar dzelteni oranžo bruģi, ievērojot pilsētas centra ainavas krāsu paleti. Savietots autopiestātnes bruģētais laukums ar ietvi Miera ielā, ietvēs iestrādātas speciālas vadlīnijas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Saglabājot arhitektonisko ārējo veidolu, rekonstruēta autobusu piestātnes būve. Tai nomainīts bojātais jumta segums, atjaunots fasādes krāsojums, pirms tam likvidējot izdrupumus ķieģeļu sienās.

Jau informējām, ka Sedas pilsētas centra rekonstrukciju atbalstīta projekta “Vides sakārtošana Sedas pilsētas centrā” LEADER programmā un tam piešķirts ELFLA (Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) finansējums.

Būvprojekta autors ir SIA “Ceļu komforts”. Būvdarbus veica SIA “AB Vidzemes Nami”.

Projekta kopējais finansējums: 36 198,86 EUR

ELFLA atbalsts: 13 774,31 EUR

Pašvaldības finansējums 22 424,55 EUR

Vernera tirdziņš

28.08.2020.

Andris Klepers dalīsies ar tehnoloģiskajiem risinājumiem viedai tūrisma galamērķu pārvaldībai

25.08.2020.

Vidzemes Augstskola (ViA) 27. augustā organizēs tiešsaistes zinātniski praktisko semināru tūrisma plānotājiem pašvaldībās vai valsts institūcijās, galamērķu pārvaldes organizācijām, profesionālajām asociācijām, attīstības projektu iniciatoriem, zinātnes un pētniecības partneriem.

Lai sniegtu praktisku atbalstu un jaunas zināšanas par tūrisma galamērķu konkurētspējas paaugstināšanu, ViA pēcdoktorantūras pētnieks Dr. geogr. Andris Klepers prezentēs izveidotu jaunu digitālu datu platformu, kas būtiski atvieglos galveno izpildes rādītāju monitorēšanu, sniegs plašas iespējas tūrisma plānošanai, kā arī attīstības prognožu veidošanai.

Plašāk lasi šeit.

Vidzemē tiks izstrādāta vīzija par Via Hanseatica tūrisma un transporta koridora telpiskās attīstības perspektīvu

25.08.2020.

Līdz 2020. gada beigām Vidzemes plānošanas reģionā tiks izstrādāta Via Hanseatica tūrisma un transporta koridora attīstības vīzija 2030. Sagaidāmais rezultāts – telpiskās attīstības plānošanas dokuments, kas palīdzētu uzlabot pasažieru un tūristu plūsmu Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā. Tas ļautu ne tikai apzināt potenciālos risinājumus, kā uzlabot reģiona pievilcību pārvietošanās kontekstā, bet vienlaikus sniegtu arī praktiskus priekšlikumus, kā samazināt ceļā pavadīto laiku un uzlabot pasažieru, tostarp tūristu piekļuvi koridoram no iekšzemes.

Plašāk lasi šeit.

Ziemeļlatvija aicina pārgājienā pa Oliņu taku

24.08.2020.5. septembrī notiks pārgājiens kopā ar meža biotopu eksperti Ivetu Enci, izstaigājot Gaujas kultūrvēsturiskās takas sākumu Strenču novada Plāņu pagasta Oliņu mežos. Piedalīties aicināts ikviens interesents. Dalība pārgājienā ir bez maksas.

Pastaiga mežā svaigā gaisā jau pati par sevi ir lieliska atpūta un pozitīvu emociju avots, taču šoreiz būs iespēja uzzināt, kādas bagātības mežs sevī slēpj, proti, pārgājiena maršrutā ir iekļauti dabas un kultūrvēstures objekti.

Maršruta posms ir apļveida un stiepjas 10 kilometru garumā. Sākums un noslēgums būs Gaujas krastā speciāli ierīkotā atpūtas vietā, kur iespējams novietot automašīnas.

Pārgājiens vīsies cauri gleznainam, skrajam, sausam priežu mežam aizsargājamo ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Tā ir unikāla teritorija gar dabisku, neregulētu Gauju ar vecupju sistēmu, botāniski vērtīgām pļavām, veciem jauktiem un lapkoku mežiem.

Interesentiem pulksten 10 jāpulcējas Plāņu pagasta Oliņās (iepretī “Vecmāju” ceļam”). Jānogriežas no ceļa Valka – Strenči ( autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža) uz Oliņām (būs norāde) un jābrauc aptuveni 3,5 kilometri.

Kājās sausā laikā ieteicams vilkt ērtus sporta apavus, slapjā laikā – katram pēc ieskatiem, tā, lai kājas nepaliek slapjas. Oliņu meži ir bagāti ar sēnēm, tāpēc līdzi vēlams paņemt arī groziņu sēnēm un nazi. Tāpat jāpaņem līdzi sviestmaizes vai kas cits ēdams, ko atgriežoties no pastaigas, kopā esot notiesāt atpūtas vietā, pārrunājot pieredzēto.

Pārgājiens tiek organizēts projekta “Informējot iedvesmojam” ietvaros, ko īsteno laikraksts “Ziemeļlatvija” ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

VIA HANSEATICA aicina seniorus ļauties nesteidzīgai atpūtai

17.08.2020.
Aicinām seniorus ļauties nesteidzīgai atpūtai, viesojoties interesantās vietās Vidzemē! Tūrisma ceļa VIA HANSEATICA uzņēmēji piedāvā apciemošanai daudz skaistu kultūrvēstures un dabas pieturvietu. Iesakām izvēlieties galamērķi un baudīt to mierīgi un bez steigas!

Plašāk lasi šeit.

Gaujas plosts sagaidīts

05.08.2020.Ik gadus maija trešajā nedēļā Gaujas krastā netālu no Spicu tilta biedrība “Gaujas plostnieki” sēja 12 plenes garu plostu. Šogad tas tika siets Strenčos Gaujas malā pie lielās peldētavas. Lai plostnieku amata prasmju apgūšanā iesaistītu plašāku interesentu loku, ar “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu notika meistarklase plosta siešanā. Meistarklasi vadīja pieredzējis plostnieks Jānis Vāvere. Piedalīties meistarklasē varēja ikviens, iepriekš piesakoties. Amata prasmi apgūt bija ieradušies entuziasti no Limbažu, Apes, Valmieras, Stopiņu un Rīgas apkārtnes. Tika sasiets 2 plenes garš plosts. Pašu sieto plostu meistarklases dalībnieki pludināja pa Gauju līdz Plostnieka skulptūrai, kur Strenču pūtēju orķestra pavadībā tika svinīgi sagaidīti.

Lai veicinātu atpazīstamību un izglītotu sabiedrību par Gaujas plostnieku tradīciju, bijušais kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētājs Māris Ansis Mitrevics dalījās ar atmiņu stāstiem un faktiem par plostniecību.

Meistarklasi vērot un klausīties Māra Anša Mitrevica stāstījumā bija aicināts ikviens.

Meistarklases dalībnieki bija ļoti gandarīti par pieredzēto, izrādīja interesi par nākamā gada plosta siešanu un pludināšanu, kurā viņi labprāt piedalītos - šoreiz veltot tam pat visas 3 dienas.

Iepriekš minētās aktivitātes tika īstenotas ar „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu.

Vairāk bildes meklē šeit.

Tūrisma akcija "Iepazīsti savējos!"

05.08.2020.Lieliski jaunumi Latvijas novadu apceļotājiem!

Arī šogad Valmieras Tūrisma informācijas centrs turpina tradīciju, aicinot līdz 31.oktobrim piedalīties tūrisma akcijā un pretendēt uz galveno balvu – tūristu klases velosipēdu no Veikals Eži! Esam sagatavojuši aizraujošus jautājumus un brīnišķīgas vietas, ko apmeklēt. Vairāk par akciju: https://ej.uz/921z

Valmiera jau izsenis bijusi draugos ar apkārtējiem Beverīnas novada pašvaldība, Burtnieku novads un Visit Kocēnu novads, aicinot ceļotājus izbaudīt bagātīgo tūrisma piedāvājumu Valmieras pusē. Nu piedāvājums tapis vēl kuplāks, mudinot apceļot topošo Valmieras novadu, lai iepazītu arī Mazsalacas novads, Naukšēnu novads, Rūjienas novads, Strenču novada tūrisma informācijas centrs bagātību. #apceļoVidzemidroši

Aicinām paviesoties arī pie mums – Strenču novadā!

Lejuplādē tūrisma akcijas bukletu šeit.

Tūrisma akcija "Pamāj Strenču novadam!"

01.08.2020.No šodienas līdz pat 30. septembrim Strenču novada tūrisma centrs aicina piedalīties tūrisma akcijā "Pamāj Strenču novadam!"

Apmeklē 20 Strenču novadu raksturojošus objektus, atrodi kodus un sūti tos uz tic@strencunovads.lv! Būs arī balvas!

Plašāk lasi šeit.

Moto brauciens "SEDA 2020" – Močos ir spēks!

29.07.2020.

Strenčos iespēja iznomāt laivas!

20.07.2020.Strenčos iespēja iznomāt laivas! Laivas domātas draugu kompānijām, ģimenēm, makšķerniekiem, dabas mīļiem, kuriem patīk rāmi plūst pa upi. Laivā var droši stāvēt kājās, ērti sēdēt un, ja ir vēlme, tad var pat gulēt. Ir iespēja uzņemt līdz pat pieciem cilvēkiem vienā laivā. Stabilas, ērtas un lieliskas laba laika pavadīšanai. Vienas laivas cena ir 50€ dienā (klāt vēl transportēšana, bet tās izmaksas atkarīgas no izvēlētā maršruta). Sīkāks info 29763523. Vasara vēl nav galā. Nāc un laivo!

Plašāk meklē šeit.

Iespēja apgūt plostnieka amatu Strenčos!

20.07.2020.Vēl palikušas brīvas vietas uz plosta siešanas meistarklasi, kas norisināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām Strenčos.

Piesakies un apgūsti gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas pleņu un plosta siešanā!

Meistarklases vadītājs - Jānis Vāvere, biedrība "Gaujas plostnieki". Kā viens no Gaujas plostnieku tradīcijas atjaunotājiem un uzturētājiem mūsdienās no vecajiem, pieredzes bagātajiem Gaujas plostniekiem ir saņēmis apliecinājumu par plosta siešanas un kokmateriālu pludināšanas pamatiemaņām un ar tām saistītajām vēstures zināšanām un kultūras prasmēm. Šis apliecinājums sniedz viņam tiesības organizēt kokmateriālu pludināšanas, tai skaitā plostošanas, amata prasmju un tradīciju praktizēšanu, apmācību un tālāku nodošanu.Jauni suvenīri Strenču novada tūrisma informācijas centrā

17.07.2020.
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Krūze būs ne vien praktiska ikdienā, bet arī skaista dāvana svētkos. To iegādāties droši steidz Strenču novada tūrisma informācijas centrā.


Informācija iedzīvotājiem un viesiem

17.07.2020.Strenču pilsētas iedzīvotāji un viesi!

Sakarā ar 18.07. notiekošo koncertu ”Naivais Ku-Kū”, no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 tiks slēgta Ugunsdzēsēju iela un gājēju celiņš pie Kultūras centra.

Pa gājēju celiņu paredzēts pārvietoties koncerta apmeklētājiem.

Koncerta apmeklētājiem automašīnas lūdzam novietot Kultūras centra automašīnu stāvlaukumā un uz Baznīcas ielas.

Atvainojamies par radītajām neērtībām. Paldies par sapratni!

Gauja pie Strenčiem 360º AERO

13.07.2020.Latvijas skaistākās vietas 360° panorāmās un virtuālās tūrēs https://latviainside.com

Aplido Latviju, atklāj to no jauna 360° aero panorāmās.

Atklāj Latviju un pasauli virtuālajā realitātē!


Gauja pie Strenčiem 360º AERO - https://ieej.lv/A6Sib

Minot meža takas gar skaistākajām ainavām, AS "Latvijas valsts meži" aicina būt atbildīgiem!

07.07.2020.

Atjaunots marķējums Gaujas dabas takā

06.07.2020.Pagājušajā nedēļas nogalē tika atjaunots marķējums Gaujas dabas takā (takas marķējums apzīmēts ar oranžu un zilu krāsu). Taku iespējams sākt dažādos punktos un izstaigāt saīsinātu maršrutu.

Dabas takā ir vairākas atpūtas vietas ar soliem un galdiem, kā arī ugunskura vietas, tāpēc droši ieplāno pikniku!

Kad dabas taka apmeklēta, noteikti dodies līdz plosta maketam pilsētas centrā, kas uzstādīts par godu Starptautiskās plostnieku pilsētas statusa iegūšanai 2011. gadā. Makets sastāv no divām plosta plenēm un tam ir plosta priekšējā un aizmugurējā stūre. Uz tā ir iespējams uzkāpt un iejusties plostnieka lomā.

Takas karti meklē šeit.

CARNIVAL YOUTH “Naivais ku-kū”

06.07.2020.

“Ļaujies vasarai!” Jērcēnmuižas parkā

02.07.2020.

Šogad Gaujas plosta siešana neierastāka kā parasti

01.07.2020.
Lai saglabātu Gaujas plostnieku amata prasmes un popularizētu plosta siešanas tradīciju, kopš 1998. gada biedrība “Gaujas plostnieki” ik gadu organizē plosta siešanu un divu dienu plostnieku ekspedīciju pa Gauju. Šis ir veiksmīgs modelis elementa saglabāšanai mūsdienās, kas ne tikai praktiski uztur Gaujas plostnieku amata prasmes, bet arī sekmē tradīcijas atpazīstamību un novērtējumu sabiedrībā.

Līdz šim plosts ik gadu tika siets pie Spicu tilta maija trešajā nedēļā. Pēc plosta sasiešanas sākās tā pludināšana pa Gauju līdz ceturtās dienas rītā tas tika svinīgi "noarts" Gaujas krastā Strenčos. Šogad plosta siešana norisināsies neierastā vietā un laikā - tieši pēc mēneša, 1. augustā, Strenčos, Gaujmalā pie lielās peldētavas. Arī plosta sējēji šogad būs citi. Strenču novada domes īstenojamā projekta “Gaujas plostnieku tradīcija” ietvaros tiks rīkota meistarklase, lai plostnieku amata prasmju apgūšanā iesaistītu plašāku interesentu loku. Savukārt, lai veicinātu atpazīstamību un izglītotu sabiedrību par Gaujas plostnieku tradīciju, bijušais kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētājs, ilggadējs dabas aizsardzības inspektors Māris Ansis Mitrevics dalīsies ar atmiņu stāstiem un faktiem par plostniecību.

Iepriekš minētās aktivitātes tiks īstenotas ar „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu.

Rozālijas tirdziņš

30.06.2020.

Aicinām tirgotājus piedalīties Plostnieku svētku gadatirgū!

29.06.2020.
Strenčos 1. augustā notiks 23. Gaujas plostnieku svētki. No plkst. 12.00 lielajā pludmalē darbosies Plostnieku svētku gadatirgus. Aicinām novada un pārnovadu uzņēmējus, mājražotājus, tautas daiļamata meistarus, zemniekus u.c. tirgotājus piedalīties šajā pasākumā! Gaidīsim interesantu, noderīgu, praktisku, skaistu, vērtīgu lietu tirgotājus! Tirdzniecības vietu ierādīšana un tirgošanās atļauju izsniegšana notiks pasākuma dienā.

Informācija un pieteikšanās pa tālruņiem:

-64715657; 26671124 (Zaiga), 64715667; 22411816 (Madara),

-kafejnīcām un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem 25422684 (Sarmīte).

Aicinām pieteikties līdz 29. jūlijam!

Sedas purva unikālā ainava – eksotika un noslēpumainība vienuviet

17.06.2020.
Ja ilgojaties pēc neierastām ainavām, eksotikas, noslēpumainības un absolūta miera vienuviet, nav obligāti jāiegriež globuss. Laikraksts “Ziemeļlatvija” pirmo reizi rīkoja pārgājienu, aicinot aizvadītajās brīvdienās kopā doties uz Sedas purvu, izceļot tā unikalitāti.

Plašāk lasi šeit.

Aicinām uz Vasaras saulgriežu godināšanu Jērcēnmuižas parkā!

15.06.2020.
Vīsim vainagus, dziedāsim līgotnes kopā ar folkloras kopu “Mežābele”, degsim saulgriežu ugunskuru, izbaudīsim dabas un vasaras burvību. Sagaidīsim jāņabērnus no Valkas novada - folkloras deju grupu "Sudmaliņas" un kopā griezīsim dančus!


Ievērosim sociālo distancēšanos!

Vakara mūzikā – duets “Mediante”

15.06.2020.Vakara mūzika uz Gaujas - duets “Mediante”.

Bilžu atskats šeit.

Karoga pacelšana “Vadžos”

15.06.2020.Sestdien Plāņu pagastā “Vadžos” notika svinīga Latvijas karoga pacelšana. Kā jau iepriekš informējām, “Vadžu” saimnieks Guntis Ķigulis savās mājās “Vadžos” ir savācis ļoti apjomīgu senlietu kolekciju, kas ir ievērojams kultūrvēsturiskais mantojums. Šodien, 13. jūnijā “Vadžu” pagalmā mastā uzvijās arī sarkanbaltsarkanais karogs. Saimnieks karoga vietu veidojis, stiprinot ar senlatviešu spēka zīmēm. Karoga pacelšanā piedalījās Lodes kultūras nama vīru ansamblis “Rūjmala” un sieviešu ansamblis “Rūjmalietes”.

Bilžu atskats šeit.

Sāk kampaņu #AtklājVidzemiDroši

08.06.2020.Vidzemes plānošanas reģions (VPR) un tā uzņēmējdarbības centrs (VUC) ar īpaši sagatavotiem ceļošanas maršrutiem Vidzemē sāk tūrisma kampaņu #AtklājVidzemiDroši. Šis pasākums sabalsojas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkoto kampaņu tūrisma veicināšanai iekšzemē “Atklāj Latviju droši”. Arī Vidzemes plānošanas reģiona eksperti aicina populāru apskates objektu vietā izvēlēties mazāk zināmus tūrisma galamērķus, kā arī neaizmirst par piesardzību, lai ierobežotu un izskaustu vīrusu.

Plašāk lasi šeit.

Mūsu mājas - Strenči/Stackeln

08.06.2020.Zaudējot sapratni par pagātni, savu izcelsmi, cilvēks zaudē identitātes sajūtu. Ir izpētīts, ka galvenie etniskās un nacionālās identitātes saskaņošanas punkti mūsdienu Latvijā atainojas dzīvesstāstos; kādi priekšstati un vērtības tiek saglabāti un kāda ir to nozīme un funkcija mūsdienu situācijā (Ilga Jansone, raksts „Nacionālās identitātes pētījumi no ieceres līdz rezultātam”) .

Iepazīsti Strenču pilsētas vēsturi laika periodā no 13. gadsimta līdz 1945. gadam šeit. Pētniecisko darbu izstrādāja Baiba Leite. Plašāku informāciju meklē: www.leitebaiba.lv

“Ceļojums Agijas Stakas tēlu pasaulē”- Jaunklidža saieta namā

05.06.2020.
Ceļojošajā izstādē skatāma virkne ilustrāciju no dažādos gados izdotajām grāmatām un arī pašas grāmatas, kopskaitā ap 200, kuras tapušas 30 darba gados.

Izstādē var redzēt gandrīz čaklā sivēna namiņu ar nojumi un žodziņu un paši omulīgie sivēni, kuri ieplānoti kā foto stends, vilks ar 4 kazlēniem, mājiņas ar virināmajiem lodziņiem, aiz kuriem slēpjas dažādi grāmatu varoņi, kā arī bilžu rāmji.

Māksliniece, ilustratore Agija Staka sadarbojas ar vairākām izdevniecībām un privātiem izdevējiem. Kopš 1991. gada veidojusi ilustrācijas aptuveni 200 grāmatām, galvenokārt izdevniecībā Zvaigzne ABC.

Sarakstījusi un ilustrējusi grāmatu “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties” un “Āpsēna piedzīvojums”.

Saņēmusi Pastariņa prēmiju par ilustrācijām Gunas Pitkevicas grāmatai “Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei”, Valda Rūmnieka jaunajam stāstam “Atnācēju noslēpums” un Rūdolfa Blaumaņa pasaku grāmatai “Velniņi”.

Uz Jaunklidzi izstāde atceļoja no Valmieras, bet tālāk dosies uz Skrīveriem.

Laipni aicināti apskatīt brīnišķīgos darbus!

Aicinām Strenču novada iedzīvotājus un citus entuziastus piedalīties digitālās foto kolekcijas “Starp diviem kariem” izveidē!

03.06.2020.

Ikviens, kam personīgā arhīvā ir atrodamas fotogrāfijas no Strenču fotodarbnīcas laika posmā līdz Otrajam pasaules karam, aicināts ar tām padalīties digitālās foto kolekcijas izveidē. Fotogrāfijās var būt atainoti gan dažādi notikumi, gan dabasskati, gan cilvēku portreti, ģimenes svinības, nami pilsētā, lauku ainavas u.c. Lielisks papildinājums būtu, ja fotogrāfijai līdzi nāktu mutisks vai rakstisks atmiņu stāsts par attēlā redzamo.

Lūgums fotogrāfijas iesniegt Ivetai Encei Strenču novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļā, Rīgas ielā 7. Par saņemtajām fotogrāfijām tiks sastādīts pieņemšanas – nodošanas akts. Pēc ieskenēšanas fotogrāfijas tiks atdotas atpakaļ to turētājam.

Jau iepriekš ziņojām, ka Strenču novadā īstenos Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 projektu “Dāvja Spundes un viņa laikabiedru fotodarbu digitālās kolekcijas “Starp diviem kariem” izveide”, kura ietvaros notiks senu fotogrāfiju vākšana, fotomateriāla izpēte, grupēšana, aprakstīšana, digitālo kopiju sagatavošana un sakārtošana atbilstoši grupām digitālās kolekcijas izveidei.

Projekta noslēgumā oktobrī Strenču bibliotēkā paredzēta Digitālās kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija.

Projekta kopējais finansējums: 1 100,00 EUR

Pašvaldības līdzfinansējums: 100,00 EUR

Fonda/Valsts atbalsts: 1 000,00 EUR

Rasas tirdziņš

03.06.2020.

Aicinām baudīt Vakara mūziku uz Gaujas!

02.06.2020.

Noslēgusies viktorīna “Plostnieku darbības eksperts”

01.06.2020.
Vakar noslēdzās viktorīna “Plostnieku darbības eksperts”, ko rīkoja Strenču novada kultūras centrs sadarbībā ar Strenču novada tūrisma informācijas centru.

Paldies visiem, kuri piedalījās! Kopumā esam saņēmusi 23 atbildes. Jāsaka gan, ka nevienam nav izdevies atbildēt pareizi uz pilnīgi visiem viktorīnas jautājumiem. Lai uzlabotu savas zināšanas par un ap plostniecību, iepazīsties ar pareizajām atbildēm šeit.


Šogad “Baznīcu nakts” norisi varēs skatīties tiešraidē

28.05.2020.“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30. maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē Facebook. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies plkst. 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Vakars veltīts, lai sagaidītu kristīgās baznīcas svētkus Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli.

Lai arī ierastā “Baznīcu nakts” norise klātienē šogad nav iespējama saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī, ikviens ir mīļi ielūgts sestdienas vakarā sekot notikumam attālināti – sava datora, telefona vai planšetes ekrānā, lietojot tēmturi #BaznīcuNakts2020.

Pasākuma rīkotāji aicina dalīties ar savu “Baznīcu nakts” stāstu arī no iepriekšējiem gadiem un lietot tēmturi #BaznīcuNakts2020. Stāstu ietērpiet rakstos, fotogrāfijās, video vai citā radošā formātā.

COVID-19, tūrisms un elektriskie velosipēdi Vidzemē: bezmaksas tiešsaistes seminārs

28.05.2020.
Paredzams, ka šī gada tūrisma sezona atšķirsies, un Covid-19 radītie apstākļi rosinās iedzīvotājus vairāk iepazīt pašmāju tūrisma piedāvājumu. Aicinot domāt par videi draudzīgu mobilitāti, tostarp arī tūrismā, Vidzemes plānošanas reģions 4. jūnijā organizē semināru, lai kopā ar ekspertiem izvērtētu, kāds ir elektrisko velosipēdu potenciāls Vidzemē, un kā ar šī braucamrīka popularizēšanu veicies līdz šim. Papildus tam, semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar nākotnes prognozēm, kas jāņem vērā tiem, kas darbojas tūrisma nozarē Latvijā, tostarp attiecībā uz mobilitātes paradumu izmaiņām. Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

Plašāk par semināru lasi šeit.

Tiešsaistes seminārs “Tūrisms Vidzemē – atbilde vīrusam”: vadlīnijas Vidzemes tūrisma un viesmīlības jomas uzņēmējiem, kā pielāgoties jaunajiem apstākļiem

22.05.2020.


Kā tūrisma un viesmīlības jomas uzņēmējiem pielāgoties jaunajiem apstākļiem? Praktiskās vadlīnijas uzziniet jau nākamnedēļ!

Vairāk par semināru lasi šeit.

#AtklājLatvijuDroši #AtklājVidzemiDroši #atbalstsuzņēmējiem

Leokādijas tirdziņš

12.05.2020.
Aicinām pieteikties tirgotājus līdz 21. maija plkst. 16.00 pa tālr. 26373938 vai 64715657!Būsim atbildīgi! Ievērosim visus drošības un sociālās distancēšanās pasākumus!

Viktorīna “Plostnieku darbības eksperts”

11.05.2020.Strenču novada Kultūras centrs aicina atbildēt uz viktorīnas “Plostnieku darbības eksperts” jautājumiem - https://saite.lv/plostniekuamats

Viktorīna norisinās no 7. līdz 31. maijam.

Pareizās atbildes uzzini pēc viktorīnas noslēgšanās.


Gaidot 23. Gaujas plostnieku svētkus

07.05.2020.Gaidot 23. Gaujas plostnieku svētkus, Strenču novada Kultūras centrs aicina piedalīties zīmējumu konkursā “Plostam jāiet plosta ceļš” un atbildēt uz viktorīnas “Plostnieku darbības eksperts” jautājumiem.

Viktorīnu meklē šeit: https://saite.lv/plostniekuamats

Plašāku informāciju par konkursu un viktorīnu lasi: http://strencunovads.lv

Zināmi „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” atbalstītie projekti

05.05.2020.


Šogad konkursam tika iesniegti pavisam 149 projektu pieteikumi. Ekspertu komisija nolēma atbalstīt 69 projektus, sadalot konkursā pieejamo finansējumu 143 000,00 eiro apmērā.

Tika atbalstīti abi Strenču novada domes iesniegtie projektu pieteikumi:

 • "Gaujas plostnieku tradīcija", kurā paredzētas divas aktivitātes: meistarklase “Plosta siešana” un publiska lekcija “Plostnieka stāsts”.

 • "Dāvja Spundes un viņa laikabiedru fotodarbu digitālās kolekcijas "Starp diviem kariem" izveide".

Lasi vairāk šeit.

23. Gaujas plostnieku svētki

14.04.2020.

Aicinām ievērot piesardzību dabas takās!

24.03.2020.
Atrodoties dabas takās, aicinām ikvienu ievērot piesardzību un izvēlēties mazāk populārus dabas objektus savām pastaigām.

Ja Jums nav jāatrodas karantīnā, bet vienkārši jāizvairās no sabiedriskām vietām, atrašanās dabā var būt lieliska un veselīga izvēle, ja vien tiek apmeklēti mazāk populāri objekti un ja ir iespēja pie tiem nokļūt, neapdraudot citus un sevi!

Populārākajos objektos esam sākuši izvietot informatīvās zīmes, aicinot ievērot distanci vienam, no otra, bet ja tas nav iespējams - izvēlēties kādu citu dabas objektu. To palīdzēs izdarīt mūsu mobilā lietotne "Dabas Tūrisms".

Būsim atbildīgi un veseli!

Mežtaka gatavojas uzņemt gājējus: tapusi maršruta brošūra un karte

05.03.2020.
Pirms 10 gadiem Vidzemes plānošanas reģions un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Vogēzu klubu (Francija) iesāka pētīt pārgājienu tūrisma attīstības iespējas Vidzemē. Šobrīd Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts ir ļāvis idejai par garas distances pārgājienu maršrutu Vidzemē materializēties ar vērienu, un pagājušajā gadā 10 partneri Igaunijā un Latvijā uzsāka sadarbību Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadībā, lai veidotu jaunu tūrisma maršrutu Mežtaka no Rīgas līdz Tallinai.

Plašāk lasi: https://baltictrails.eu/lv/forest

Aktuālo informāciju par Mežtaka aktualitātēm uzzini www.facebook.com/meztaka

Izziņots „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programma 2020” projektu konkurss

03.03.2020.

Vidzemes plānošanas reģions no 2020. gada 2. marta līdz 27. martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2020”.

Plašāk lasi šeit.

Benedikta tirdziņš ATCELTS!

27.02.2020.

SPECHALE pieaugušo mācībām par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi pieteikušies 145 interesenti

19.02.2020.Erasmus+ projekta SPECHALE izsludinātajām pieaugušo apmācībām par kultūras mantojumu un pievilcīgu dzīves vidi pieteikušies 145 interesenti. Sākotnējais plāns paredzēja mācībām tiešsaistē atlasīt 24 dalībniekus, taču, ņemot vērā lielo atsaucību, tika pieņemts lēmums dot iespēju zināšanas pilnveidot visiem pieteikumu sniedzējiem.

Pieteikumus Vidzemes plānošanas reģionam iesnieguši gan pieredzējuši speciālisti, kuri vēlas atsvaidzināt vai pilnveidot savas zināšanas, gan arī entuziasti, kuru pārvaldībā nonācis kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts vai arī nākotnē plānots iesaistīties savas dzīvesvietas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā tūristiem un citiem zinātkārajiem. Izvērtējot pieteikumus, novērots, ka kursantus īpaši interesē apgūt prasmes, kā vēstures mantojumu popularizēt mūsdienīgā veidā, lai meistarīgi izceltu objekta vērtību.

Plašāk lasi šeit. : http://ejuz.lv/6cdb

Turpinās plostniecības ceļš uz UNESCO

17.02.2020.Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās kārtējā starptautiskā tikšanās Varšavā, Polijā, lai turpinātu aktīvi darboties pie Plostniecības nominācijas faila veiksmīgas sagatavošanas. Prieks, ka arī Spānija ir izteikusi vēlmi būt viena no nominācijas pieteicējvalstīm.

Nākamā tikšanās paredzēta maija izskaņā Vācijā, lai turpinātu iesākto darbu un kopīgi tuvotos sasniedzamajam mērķim.

Meistari aicināti pieteikt dalību pasākumam “Satiec savu meistaru 2020”

05.02.2020.
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, amatniekus, stāstniekus, tautas teicējus, muzikantus, dziedātājus, pedagogus, lauku tūrisma organizētājus, uzņēmējus un ikvienu, kam rūp nemateriālā kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu dalību projektā „Satiec savu meistaru 2020”.

Plašāk lasi: http://ejuz.lv/satiecsavumeistaru2020

Olafa tirdziņš

23.01.2020.

2019. gada nozīmīgākās tūrisma aktivitātes Strenču novadā

17.01.2020.
Strencu_novads jaunumi 2019.pdf

2019. gadā Strenču novada tūrisma informācijas centrā klātienē apkalpoti 92 tūristi, no kuriem 41 bija ieradušies no ārvalstīm (visbiežāk no ziemeļu kaimiņvalsts – Igaunijas). Ārvalstu ceļotāji visbiežāk interesējās par laivošanas iespējām Gaujā, vietējie ceļotāji par apskates objektiem Strenčos un tuvākajā apkārtnē. Kā liecina statistika, klātienē apkalpoto tūristu skaits kopš 2016. gada samazinās – 2016.g. – 319, 2017.g. – 127, 2018.g. – 105.

Pagājušajā gadā turpinājām pilnveidot atpūtas infrastruktūru Gaujmalā – tika uzstādīti soli, atkritumu tvertnes, tualetes, uzlabots stāvlaukums u.c.

Tāpat izveidojām brīvdabas ekspozīciju “Divi gadsimti vienotā rakursā” – oriģinālu fotogrāfiju ekspozīciju, izmantojot izcilā 20. gadsimta Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes fotomateriālu.

Pēc 2 gadu pārtraukuma Sedas kultūras namā aicinājām interesentus uz Muzeju nakts pasākumu.

Pašlaik turpinām aktīvi un mērķtiecīgi darboties, lai plostnieku amata prasmes tiktu iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

Jāpiemin, ka Strenču novads iekļaujas garās distances pārgājiena maršrutā Mežtaka, kas vīsies arī pa Gaujas dabas taku un Gaujas kultūrvēsturisko taku. Lai šovasar Mežtaka būtu gatava uzņemt gājējus, tapusi maršruta brošūra un karte, turpinās darbs pie tīmekļa vietnes un ceļveža, kā arī notiks Mežtaka marķēšana.

Fotogrāmatas “Stikla Strenči” prezentācija

17.01.2020.
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageJau informējām, ka mākslinieku apvienība “Orbīta” sadarbībā ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju laidusi klajā fotogrāmatu “Stikla Strenči”, kas tapusi no unikāla laikmeta dokumenta – labi saglabātām stikla fotoplatēm, kurās iemūžināti Dāvja Spundes un viņa mācekļu fiksētie starpkaru perioda Strenču iedzīvotāju ikdienas un svētku mirkļi.

Vakar, 16. janvārī grāmatas radošās grupas pārstāvji – redaktors Vladimirs Svetlovs, sastādītāja Anna Volkova, kā arī “Orbīta” pārstāvji Zane Volkinšteine un Artūrs Punte viesojās Strenču pilsētas bibliotēkā, lai iepazīstinātu klātesošos ar jaunās grāmatas tapšanas stāstiem. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzklausīt grāmatas veidotājus, iesaistīties sarunās, vērot grāmatā publicētos attēlus, pašķirstīt un iegādāties grāmatu, kā arī klausīties skaņu performanci ar gadsimtu senām Strenču ziņām Artūra Puntes sniegumā.

Foto grāmatas “Stikla Strenči” prezentācija

06.01.2020.

Antona tirdziņš

06.01.2020.