Sedas kultūras nams un kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcija

Pompozais nams ar četrām baltām kolonnām un apmetuma dekoratīvajiem elementiem atbilst priekšstatam par Staļina laika klasicisma arhitektūras stilu. Varenā ēka uzcelta 1959. gadā, bet 2012. gadā tā ir daļēji rekonstruēta un tagad pieejama kultūras pasākumu apmeklētājiem.

Kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcija iepazīstina ar Sedas apkārtnes attīstības vēsturi, tā apskatāma Sedas kultūras nama otrajā stāvā.

Ekspozīcijas zālē izvietotas planšetes, kurās vērojama Sedas apkārtnes attīstības vēsture, sākot no vēsturiskā posma, kad Sedas pilsētas vietā vēl pletās saimniecības “Salānieši” īpašums, līdz Sedas pilsētas būvniecībai. Vēstures liecībās ietverti stāsti par šīs pilsētas tapšanas iemesliem un gaitu, Sedas kūdras fabrikas vēsturi un citas dokumentālas liecības.

Ekspozīcijas saturiskais pamats, galvenokārt, veidots no vēstures arhīva materiāliem – protokoliem, lēmumiem, rīkojumiem. Lai izjūtas par šo vēstures posmu būtu spilgtākas, ekspozīciju telpā ierīkots “priekšnieka” kabinets ar tam laikam raksturīgiem rekvizītiem. Ekspozīciju vēl iespaidīgāku padara vitrīnās izvietotie padomju laika sadzīves priekšmeti un dažādas dokumentālas liecības.

Atrašanās vieta: Parka iela 21, Seda

Kontakttālrunis: +371 28323986

Koordinātas: 57.6505, 25.7543