Gaujas plostnieku svētki

Skaistā Vidzemes mazpilsēta Strenči Jūs sagaidīs ar ievziedu smaržu un lakstīgalu treļļiem. Bagātīgā Gaujas plostnieku svētku programma aicina piedzīvot daudzas interesantas lietas, kas atgādina par vēsturiskiem procesiem Latvijā.

Lai saglabātu Gaujas plostnieku amata prasmes un popularizētu plosta siešanas tradīciju, katru gadu, jau vairāk kā divdesmit gadu garumā, maija trešajā sestdienā Strenčos notiek Gaujas plostnieku svētki. Pasākums iesākas pāris dienas iepriekš, kad pie Spicu tilta tiek siets plosts biedrības “Gaujas plostnieki” vadībā. Otrajā dienā pēc plosta sasiešanas sākas tā pludināšana pa Gauju līdz ceturtās dienas rītā tas tiek svinīgi "noarts" Gaujas krastā Strenčos.

Svētku dienā Strenču brīvdabas estrādē notiek gadatirgus, ir iespēja nobaudīt Plostnieku zupu un Plosta prieku, kā arī dažādas jautras aktivitātes bērniem un pieaugušajiem plostnieku garā. Dienas gaitā notiek plaša kultūras programma, bet vakara izskaņā var baudīt Vakara mūziku uz Gaujas un līdz pat rīta gaismai izdancoties pirmajā zaļumballē.

Šajā pilsētā ļaudis ciena, godā un turpina koka plostu pludināšanas tradīcijas.